تازه ترین اخبار
پربازدید ها
دکتر منوچهر بابادی ،چهره در نقاب خاک کشید
دکتر منوچهر بابادی از مهندسان برجسته کشور مان شامگاه روز یکشنبه بر اثر ایست قلبی درگذشت 
آزمون‌ ورود به ‌حرفه‌ مهندسی خوزستان تیرماه برگزار می‌شود
 رییس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی و کنترل ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان، گفت: ثبت نام در آزمون‌های ورود به حرفه در تمام رشته‌های مهندسی مندرج در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان به‌طور هماهنگ و همزمان در سراسر کشور در استان خوزستان هم به اتمام رسید.
تعرفه خدمات مهندسی باید عادلانه و به‌روز باشد
مشاور وزیر راه و شهرسازی گفت: تعرفه خدمات مهندسی متناسب با کیفیت خدمات مهندسی باید به‌روزرسانی شود و عادلانه باشد. این کار سبب افزایش ارتقای کیفیت ساخت و سازها خواهد شد.
نمره قبولی آیت‌الله رئیسی در ساماندهی بازار مسکن
دولت آیت‌الله رئیسی که برنامه ساخت سالیانه یک میلیون خانه را در دستور کار خود قرار داد در مدت زمان کمتر از سه سال اقدامات متعددی را برای کنترل قیمت‌ها در بازار، افزایش تولید و تبدیل مسکن از حالت سرمایه‌ای به مصرفی انجام داد که منجر به ایجاد ثبات نسبی در بازار مسکن در ماه‌های اخیر شده و نرخ رشد سرمایه‌گذاری در بخش مسکن و ساختمان از منفی ۱۱ درصد در سال ۱۴۰۰ به ۲.۷ درصد در شش ماهه اول سال ۱۴۰۲ افزایش یافت و پیش‌بینی می‌شود در آینده نزدیک اثرات اقدامات مذکور در بخش مسکن ملموس‌تر شود.
پروژه‌های موفق مهندسی ایران در منطقه/ سوریه؛ بهشت مهندسان ایرانی
پس از پایان جنگ در سوریه، مهاجرت معکوس سوری‌ها و لزوم بازتولید زیرساخت‌های این کشور، پای مهندسان ایرانی را به این کشور باز کرد تا نیازهای شهری این کشور از قبیل ساخت مسکن، کارخانجات مصالح ساختمانی و کارگاه‌های تولیدی این کشور را مجددا روی غلتک توسعه بیاندازند.
۱۱ کیلومتر از پروژه چهاربانده اهواز -خرمشهر امسال تکمیل می‌شود
 معاون امور عمرانی استاندار خوزستان با اشاره به اجرای عملیات چهاربانده اهواز -خرمشهر گفت: تلاش می شود حداقل ۱۱ کیلومتر امسال تکمیل شود.
سایه روشن بازار اجاره با ایجاد سامانه خودنویس
سامانه خودنویس با اهدافی مثل ایجاد شفافیت در بازار مسکن، تسهیل امور، دستیابی بهتر به آمار، حذف هزینه کمیسیون بنگاه‌ها و کنترل نرخ‌ها در بازار اجاره راه‌اندازی شده و قرار است در فاز دوم، قراردادهای خرید و فروش ملک نیز به سامانه خودنویس بیاید؛ برنامه‌ای که البته واکنش واسطه‌های ملکی را در پی داشته است.
اختصاص سهمیه بیمه به کارگران ساختمانی را به فال نیک می‌گیریم
نایب رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی اقدام سازمان تامین اجتماعی در اختصاص و توزیع سهمیه بیمه کارگران ساختمانی را به فال نیک گرفت و گفت: دیگر با محدودیت منابع روبه‌رو نیستیم زیرا با ابلاغ قانون از سوی رئیس جمهور، منابع کافی و مورد نیاز برای تحت پوشش قرار گرفتن کارگران ساختمانی تامین و کسری بودجه تامین اجتماعی برطرف خواهد شد لذا بعد از این منتظر شنیدن خبر خوش افزایش تعداد سهمیه بیمه کارگران ساختمانی هستیم.