تازه ترین اخبار
پربازدید ها
افتتاح بیش از ۲۶ هزار مسکن در استان تهران
امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی مراسم افتتاح ۲۶ هزار و ۸۰۴ واحد مسکونی و آغاز عملیات اجرایی ۳۷ هزار و ۴۵۵ واحد در سطح استان تهران انجام شد.
دکتر منوچهر بابادی ،چهره در نقاب خاک کشید
دکتر منوچهر بابادی از مهندسان برجسته کشور مان شامگاه روز یکشنبه بر اثر ایست قلبی درگذشت 
اختصاص سهمیه بیمه به کارگران ساختمانی را به فال نیک می‌گیریم
نایب رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی اقدام سازمان تامین اجتماعی در اختصاص و توزیع سهمیه بیمه کارگران ساختمانی را به فال نیک گرفت و گفت: دیگر با محدودیت منابع روبه‌رو نیستیم زیرا با ابلاغ قانون از سوی رئیس جمهور، منابع کافی و مورد نیاز برای تحت پوشش قرار گرفتن کارگران ساختمانی تامین و کسری بودجه تامین اجتماعی برطرف خواهد شد لذا بعد از این منتظر شنیدن خبر خوش افزایش تعداد سهمیه بیمه کارگران ساختمانی هستیم.
درصد تغییرات قیمت مسکن مشخص شد
کارشناسان و فعالان بازار مسکن معتقدند اگر شوک‌های بیرونی به این بازار وارد نشود، نیمه اول سال جاری می‌تواند فاز نخست آرامش بازار ملک باشد. از جمله اقدماتی که در دستور کار دولت قرار دارد ساماندهی سکوهای اینترنتی فروش املاک است. وزارت راه و شهرسازی قصد دارد سامانه‌های خرید و فروش مسکن را به سامانه خودنویس تحت مدیریت خود متصل کند.
اختصاص ۱۰۰۰۰ سهمیه بیمه به کارگران ساختمانی
با دستور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و به مناسبت هفته کارگر، توزیع و تخصیص ۱۰۰۰۰ سهمیه بیمه کارگران ساختمانی به شعب این سازمان صورت گرفت.
تخصیص واحدهای نهضت ملی مسکن فرهنگ‌شهر اهواز به متقاضیان
 معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان از انتخاب و تخصیص واحدهای نهضت ملی مسکن در فرهنگ شهر اهواز به متقاضیان این طرح خبر داد.
رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی: پیشنهاد افزایش تسهیلات ساخت مسکن روستایی به دولت ارائه می‌شود
«غلامرضا صالحی» رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در خصوص افزایش تسهیلات بخش مسکن روستایی، گفت: تسهیلات مسکن روستایی از بهمن‌ماه سال گذشته بعد از طی مراحل اداری، اخذ تضامین بانک مرکزی و سازمان برنامه‌وبودجه به ۹ بانک عامل ابلاغ شد. اما از اول دی سال ۱۴۰۲ پرداخت تسهیلات ۳۵۰ میلیون‌تومانی آغاز و در این مدت حدود ۳ ماه بیش از ۲۶۰ هزار نفر به بانک‌ها برای وام مسکن روستایی معرفی و ۱۱۰ هزار واحد مسکونی هم عقد قرارداد شده است.
نگاهی به حواشی مهر قصر
مسکن مهر قصرفیروزه محمودآباد را باید تنها پروژه در نوع خود به شمار آورد که هیچ شباهتی به مسکن مهر و مسایل و مشکلات دامنگیر آن ندارد؛ آپارتمان‌هایی که از نظر قیمت به آپارتمان‌های بهترین نقطه شهر ساری مرکز استان مازندران تنه می‌زند و از لحاظ امکانات هم چیزی کم و کسر ندارد، مگر این‌که مالکانش صبحشان را با نگاه به دریا و ساحل شروع می‌کنند.