وحدت رویه میان مهندسان به کیفیت ساخت کمک می کند

عضو شورای تدوین مبحث هفدهم مقررات ملی ساختمان گفت: امیدواریم به زودی شیوه نامه مربوط به استفاده از مجریان ذی صلاح تاسیسات ساختمان نوشته شود تا در ساختمان ها مشکلات کمتری داشته باشیم.
وحدت رویه میان مهندسان به کیفیت ساخت کمک می کند

بازار مسکن یک پله عقب نشست

بازار مسکن ۲.۲ درصد از ارزش خود را از دست داد و به روند رشد منفی قیمت که از خرداد آغاز کرده بود ادامه داد. با توجه به تورم حدود ۴۵ درصد، ثبات قیمت مسکن بدان معناست که این بازار طی شش ماه اخیر ۲۲.۵ درص...
بازار مسکن یک پله عقب نشست
یادداشت
گفتگو
گزارش
معاون وزیر کار اعلام کرد
معاون روابط کار وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از کاهش ۱۴ درصدی حوادث ناشی از کار در سال گذشته خبر داد و بیشترین نرخ حوادث را مربوط به ساختمان‌سازی دانست.
مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان از آغاز عملیات اجرایی ۱۰۰۰ واحد مسکن نهضت ملی در سایت مهرشهر دزفول خبر داد.
استاندار خوزستان تاکید کرد
استاندار خوزستان بر تسریع در اجرای پروژه نهضت ملی مسکن و ضرورت تعامل بین دستگاهی جهت رفع موانع اجرایی تاکید کرد.
وزیر راه و شهرسازی:
وزیر راه و شهرسازی گفت: ساخت سه هزار کیلومتر راه روستایی از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون در کشور احداث شده است.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان:
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان با اشاره به اینکه سه هزار روستای استان دارای طرح هادی هستند گفت: ۸۰۰ روستای زیر ۲۰ خانوار زیر پوشش این طرح هستند که نشان‌‍‌دهنده اهمیت توجه و رسیدگی به روستاهای خوزستان است.
طی حکمی ،مسعود انصاریان مدیرکل اسبق بنیاد مسکن خوزستان به عنوان رییس هیات مدیره شرکت توسعه مسکن خوزستان منصوب شد
نایب رییس نظام مهندسی ساختمان خوزستان ؛
نایب رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان که در جمع مهندسان مکانیک و بازرسان گاز سخن می گفت افزود ؛ یکی از مظاهر توسعه وپیشرفت کشورورشد صنعت ساختمان ایجاد ابنیه ای است که مردم به به عنوان صاحبان وحامیان توسعه کشور بهره برداران آن هستند.
معاون املاک و حقوقی راه و شهرسازی استان خبر داد
معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان گفت: زمین مورد نیاز برای احداث ۹۵ درصد از طرح نهضت ملی مسکن در خوزستان تامین شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در سال جاری ۲۴۰۰ میلیارد تومان تامین مالی برای نوسازی بافت‌های فرسوده داشتیم که از این رقم ۸۰۰ میلیارد تومان منابع دولتی و ۱۶۰۰ میلیارد تومان توسط بانک‌ها پرداخت شده است.
ریس اداره راه و شهرسازی شهرستان خبر داد
رییس اداره راه و شهرسازی سوسنگرد از آغاز عملیات آماده سازی سایت نهضت ملی مسکن در شهر سوسنگرد خبر داد.
بر اساس آمار حدود دو میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده وجود دارد که هیچ‌گونه سازه فلزی و بتنی نداشته و۱۰ میلیون نفر نیز در این واحدها سکونت دارند؛ در واقع می‌توان گفت هر شهر ایران معادل یک بم خاموش است. البته در بیستمین سالگشت زلزله بم آمار شروع نوسازی واحدهای فرسوده در دولت سیزدهم از مرز ۱۸۰ هزار واحد گذشته و قریب به ۵۵ هزار واحد نیز به بهره‌برداری رسیده است.
دولتی که یکی از بزرگترین شعارها را در بخش مسکن داده است با انفجار قیمتی این کالای سرمایه‌ای نیز روبرو بوده و فشار بر مستاجران دستخوش افزایش بسیار جدی شده است.