کد خبر: ۳۷۸۰۸
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۹ - ۰۴ مهر ۱۳۹۶ 26 September 2017
معاون وزیر راه و شهرسازي و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید کشور گفت: مترو تهران - کرج - شهر جدید هشتگرد تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

 حبیب الله طاهر خانی روز دوشنبه در نشست بررسی مشکلات شهر جدید هشتگرد از جمله مترو با حضور مسئولان استان البرز و شهرستان ساوجبلاغ، با بیان اینکه در شرایط فعلی قصد ساخت و احداث هیچ ایستگاهی در برنامه ما نیست، افزود: اولویت کاری ما راه اندازی مترو شهر جدید هشتگرد تا پایان سال جاری و تحقق این وعده است.

وی با بیان اینکه ۱۰ سال از عمر آغاز طرح مترو در شهر جدید هشتگرد می گذرد و در این مدت ۹۴ درصد پیشرفت فیزیکی داشته، افزود: اولویت کاری و اول ما روی ریل قرار گرفتن قطار کرج هشتگرد است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه یکی از معضلاتی که با آن در شهر جدید مواجه بودیم، انتقال آب سد طالقان برای ساکنان این شهر بود که با تزریق آن این پروژه به مرحله نهایی رسیده و اتمام کار مترو در این شهر می تواند شهر را به رونق اقتصادی و مکانی مناسب برای زندگی ایده آل برساند.

طاهرخانی با بیان اینکه معارضین شهری در مسیر مترو موجب طولانی شدن اجرای پروژه شده است، از معاون عمرانی استانداری البرز خواست تا نسبت به رفع آن اقدام کند.
خسرو ارتقایی معاون عمرانی استاندار البرز هم خواستار تخصیص ایستگاه در کمال شهر و دانشگاه خوارزمی شد. وی وعده داد تا با معارضین شهری از جمله شهرداری کرج وارد مذاکره شود.

ارتقایی افزود: با اجرای پل حصارک توقفی در مترو ایجاد شد که امیدواریم این ۱۱۵ متر رفع معارض شده و پروژه مترو به کار خود ادامه دهد.

معاون استاندار البرز در خصوص تامین اعتبار برای این طرح هم وعده داد تا گزارش مبسوطی تهیه و به استاندار البرز تقدیم شود تا برای تامین بودجه به ریاست جمهوری ارسال شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: