کد خبر: ۴۱۴۳۲
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۰ - ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ 20 May 2018
نماینده رشت در مجلس:
نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی گفت:موضوع سراوان و مشکلاتی که سایت زباله سراوان برای مردم منطقه و این شهر به وجود آورده و از موعظه گذشته است و شعار دادن در این زمینه راه به جایی نخواهد برد.
غلامعلی جعفرزاده  در جلسه پیگیری و اجرای تعهدات ساماندهی سایت تخلیه زباله سراوان که به ریاست فرماندار رشت با اشاره به اینکه زباله سراوان موضوعی است که ما بارها مجبور شده ایم تا ساعتها در وزارت کشور برای گرفتن اعتبار منتظر بمانیم و مردم و مسئولین نباید اینطور فکر کنند که ما دغدغه مشکلات زیست محیطی نداریم .
 
وی ادامه داد: امروز هر سه نماینده شهرستان رشت در جلسه  بررسی وضعیت پسماند حضور پیدا کرده ایم زیرا حفظ محیط زیست را موضوع مهمی برای ادامه زندگی اجتماعی مردم می دانیم و و آمدیم تا بدانیم هر یک از ما چه کاری می‌توانیم برای مردم شهرمان انجام دهیم .
 
جعفرزاده اضافه کرد برای احداث زباله سوز تلاش‌های بسیاری کرده ایم تا توانستیم ۱۰ میلیارد تومن مجوز بگیریم و قطعا تا پایان کار و احداث زباله سوز در کنار مردم و مسئولین این شهر خواهیم بود.
 
وی تاکید کرد: موضوع سراوان و مشکلاتی که سایت زباله سراوان برای مردم منطقه و این شهر به وجود آورده از موعظه گذشته است و شعار دادن در این زمینه راه به جایی نخواهد برد.
 
دیگر نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط سایت زباله سراوان عادی نیست و بسیار حاد و خطرناک است و این موضوع به عنوان یک معضل کشوری و ملی مطرح است.
 
محمدصادق حسنی در جلسه پیگیری و اجرای تعهدات ساماندهی سایت تخلیه زباله سراوان که به ریاست فرماندار رشت برگزار شد اظهار کرد: موضوعات مهمی در جلسه مطرح شد اما همه ما باید بدانیم اکنون سالهاست که ما فرصت‌ها را از دست دادیم. موضوع سراوان یک موضوع عادی و پیش پا افتاده نیست که ما امروز تازه بنشینیم و برای آن به دنبال راهکار باشیم.
 
وی ادامه داد: همه ما باید با هم همراه شویم و کمک کنیم تا موضوع سراوان رشت که به عنوان یک معضل کشوری و ملی مطرح است به نتیجه خوبی برسد.
 
حسنی اضافه کرد:شرایط سایت زباله سراوان عادی نیست و بسیار حاد و خطرناک است مردم منطقه سراوان سالهاست که با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند و در سال‌های اخیر بر این مشکلات افزوده شده است. همچنین آلودگی ها از سراوان به سمت کل استان کشیده شده و آنچه که ما وظیفه داریم این است تا هرچه سریعتر جلوی این موضوع را بگیریم و همه ما باید این مشکل را مشکل خود بدانیم و برای حل آن تلاش کنیم.
 
وی ادامه داد: ما نمایندگان شهرستان در کنار شما مسئولین برای کنترل و کاهش آلودگی های ناشی از لندفیل سراوان همجوره پای کار هستیم و تمام تلاشمان را برای گرفتن اعتبارات ملی بکار خواهیم بست زیرا اعتقاد داریم این عواقب این معضل گریبان گیر کل کشور خواهد  شد.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: