کد خبر: ۴۱۵۰۰
تاریخ انتشار: ۱۹:۰۰ - ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ 21 May 2018
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از آتش‌سوزی در پارکینگ یک ساختمان پنج طبقه خبر داد که در پی آن سه دستگاه خودرو و موتورسیکلت دچار حریق شده و۴۰ نفر از ساکنان که در ساختمان محبوس شده بودند نیز نجات داده شدند.


سید جلال ملکی در مورد جزییات این حادثه گفت: در ساعت ۲:۵۱ بامداد امروز یک مورد آتش سوزی در ساختمان مسکونی درخیابان کاشانی، خیابان گل‌های دوم به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی اطلاع‌داده شد که بلافاصله سه ایستگاه به محل اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با اشاره به اینکه آتش سوزی در پارکینگ ساختمان پنج طبقه رخ داده بود گفت:‌ چندین دستگاه خودرو و موتور سیکلت در پارکینگ این ساختمان وجود داشت؛ دو دستگاه خودرو پورشه و ۲۰۶ و همچنین یک دستگاه موتور سیکلت کاملا شعله ور بودند. آتش در حال گسترش و سرایت به اطراف بود و دود زیادی پارکینگ و طبقات بالایی را فرا گرفته بود.

وی با اشاره به محبوس شدن تعدادی از ساکنان ساختمان افزود: در آن ساعات افراد زیادی در وضعیت ناایمن محبوس بودن و آتش نشانان برای خاموش کردن آتش سریعا به پارکینگ رفتند و گروه‌های دیگر برای نجات محبوس شدگان به طبقات بالایی رفتند. تعدادی زیادی از این افراد به پشت بام منتقل شدند و از طریق پشت بام ملک مجاور از ساختمان خارج شدند. چند نفر دیگر نیز تحت کنترل آتش نشانان در آنجا حضور داشتند که بعد از کنترل آتش سوزی با احتیاط از راه پله خارج شدند.

ملکی با اشاره به اینکه ۴۰ نفر از ساکنان از ساختمان خارج شدند گفت: خوشبختانه این حادثه مصدومیت و تلفات جانی نداشت و تنها یک آتش نشان دچار مصدومیت جزئی شد که به عوامل اورژانس تحویل شد.

وی ادامه داد:  آتشنشانان از گسترش آتش جلوگیری کردند و پس از تخلیه دود و انجام ایمن‌سازی‌های لازم، در ساعت ۵:۲۶ محل به کارشناسان و عوامل انتظامی تحویل داده شد.

منبع: ایسنا
برچسب ها: آتش سوزی، تهران
نام:
ایمیل:
* نظر: