کد خبر: ۵۰۷۴۱
تاریخ انتشار: ۲۰:۱۱ - ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ 30 April 2020
وزیرجهادکشاوری :
دکتر کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاوری در جریان بازدید خود از مجتمع بندری امام خمینی(ره) با اشاره به وجود ذخایر کافی خوراک دام و طیور در کشور بیان داشت: با هماهنگی های انجام شده سرعت انتقال و توزیع خوراک طیور از بندر امام خمینی(ره) با شتاب بیشتری جهت تأمین نیازهای مرغداران افزایش یافته است.
 
به گزارش سازهئ نیوز و وبه نقل از  روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، دکتر کاظم خاوازی  وزیر جهادکشاورزی   نهم اردیبهشت ماه در جریان بازدید از انبارها و اسکله های مجتمع بندری امام خمینی(ره) اظهار داشت: به خاطر غدغه‌هایی که تولید کنندگان مرغ در زمینه خوراک ماکیان داشتند، این سفر انجام شد. خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌های بسیار خوبی که از قبل صورت گرفته، امروز شاهد آزادسازی و توزیع  مقادیر بسیار زیادی دانه‌های ذرت  هستیم.
خاوازی در ادامه افزود: به حدی که می تواند تمامی نیاز کشور را در این زمینه تأمین کند و ان شاء الله  از این هفته  با سرعت زیاد و به صورت مویرگی  خوراک مورد نیاز را به مرغداری ها خواهیم  فرستاد. ضمن اینکه ذخایر استراتژ یک کشور در زمینه دانه‌های ذرت به حد کافی  است و از آن طریق  هم به صورت مویرگی در داخل استان ها در حال تزریق دانه‌های ذرت هستیم و ان شاء الله این نگرانی  را از تولیدکنندگان عزیز برطرف می کنیم.سرعت توزیع و انتقال خوراک ماکیان از بندرامام خمینی(ره) شتاب می گیرد 


وزیر جهادکشاورزی همچنین خاطرنشان کرد: دلیل عمده حضورم در این بندر امام خمینی(ره) به خاطر این بود که اگر اشکالاتی در کار احتمالا وجود داشته باشد آن اشکالات را رفع بکنیم و دوستان را تشویق بکنیم با سرعت  بالاتری دانه‌های ذرت را بتوانند به تولید کنندگان  مرغ تخم‌گذار و گوشتی برسانند.
 خاوازی با توصیف اینکه خوزستان یکی از قطب های مهم تولید گندم در کشور است، تصریح کرد:  تلاش  می کنیم 5/10 تا 11 میلیون تن گندم  در اختیار دولت خواهیم بگذاریم  و پیش بینی  می کنیم 14 میلیون تن  گندم تولید کنیم  و رشد بسیار خوبی در زمینه تولید گندم  در استان خوزستان داریم  و می شود گفت پایداری تولید گندم در کشور  به آن دست پیدا کردیم و ان شاء الله در سال آینده هم به لطف خداوند  و با تلاش کشاورزان از 14 به 5/14  میلیون تن  خواهیم رسید.


آخرین هماهنگی‌ها برای تسریع در روند خروج کالا انجام شد


غلامرضا شریعتی  استاندار خوزستان در جریان این بازدید اظهار داشت: ذخایر ذرت و خوراک دام  و طیور  در استان خوزستان از طریق بندرامام خمینی(ره) به میزان قابل ملاحظه ای وجود دارد که بیش از 2 میلیون موجود است. یک سری ناهماهنگی های داخلی بین بخشی در دستگاه های اجرایی بود که در جلسات حل و فصل شده است و با حضور وزیر جهادکشاورزی آخرین هماهنگی ها  انجام خواهیم داد که این مشکلات رفع شود  و این محمولات خارج شوند و در نقاط مختلف کشور توزیع کنیم  و از این بابت مشکلات خاصی نخواهیم داشت  و موجودی و میزان محمولات  به اندازه کافی وجود دارد.


گام های بلند استان خوزستان برای ارتقای امنیت غذایی کشور


استاندار خوزستان با اشاره به میزان تولیدات  کشاورزی در استان خوزستان  بیان داشت: ما امیدواریم یک میلیون و 500 هزار تن گندم، 100 هزار تن کلزا، یک میلیون تن چغندر وجو و دیگر محصولات کشاورزی  خریداری کنیم و پیش بینی کنیم 5/5  تا 6 میلیون تن محصولات کشاورزی  تولید کنیم و برای امنیت غذایی و امنیت اقتصادی کشور  گام های بلندتری برداریم. تلاش ما همچنان  برای هماهنگی با وزارت های جهاد کشاورزی و نیرو برای برنامه ریزی کشت های تابستانه  و تحقق ارتقای تولیدات کشاوری و امنیت غذایی کشور ادامه دارد. 
برچسب ها: بندر امام خمینی
نام:
ایمیل:
* نظر: