از علل اصلی بی‌نتیجه ماندن این آیین‌نامه، اختلاف نظر میان دو گروه اصلی موافق و مخالف آن، وزارت راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی است که با گذشت زمان، نه تنها از اختلافات ایشان کم نمی‌شود، بلکه هر روز نمود بیشتری پیدا می‌کند.
هفتاد و پنحمین شماره هفته نامه بامداد زاگرس منتشر شد.
عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خوزستان:
عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خوزستان گفت: اگر هدف وزارت راه و شهرسازی از این ابلاغیه حذف ارجاع و‌کنترل نظارت از سوی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ها باشد برعکس استدلال وزارت، بازار امضا فروشی ایجاد خواهد شد و خسارتی سنگین بر پیکره ساخت و ساز وارد خواهد شد.
واکنش رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور به موضوع امضاء فروشی:
فرج الله رجبی با اعلام اینکه من نفی نمی‌کنم که مهندسان امضا فروشی می‌کنند، گفت: نباید فراموش کنیم که به مهندسان در مقیاس انسانی نگاه کنیم، هرچند که کم کاری و کم فروشی در هر صنفی وجود دارد و تنها مختص به مهندسان و ناظران نیست.
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت:‌ در خصوص گرد و غبارهای مناطق زاگرس‌نشین اگر دولت‌ها دخالت نکنند و بگذارند روند طبیعی اکوسیستم محیط زیست ادامه یابد و در مسیر رودخانه‌ها تغییر ایجاد نکنند استان خوزستان و مناطق زاگرس‌نشین از این گرد و غبار رها می‌شوند.
استاندار خوزستان گفت:
استاندار خوزستان در نشست شورای اشتغال شهرستان هندیجان گفت: جاده هندیجان به ماهشهر تا پایان سال به اتمام می رسد.
پس از چند ماه بلاتکلیفی؛
بالاخره پس از چند ماه اداره راه و شهرسازی ایذه از بلاتکلیفی خارج شد و رشیدی‌نیک سکان‌دار این اداره شد.
محیط‌زیست خوزستان اعلام کرد:
بر اساس اعلام اداره محیط زیست خوزستان، میزان غلظت گردو غبار در آبادان و خرمشهر رو به افزایش است.
نایب رییس کمیسیون عمران خبر داد:
نایب رییس کمیسیون عمران با بیان اینکه هفته جاری مسئولان مرتبط با سانحه کشتی سانچی برای ارائه توضیحات درباره برخی از ابهامات در کمیسیون عمران حاضر می‌شوند، گفت: یکی از ابهاماتی که باید رفع شود این است که آیا دولت چین در عملیات اطفای حریق و تجسس در طول ۸ روز کوتاهی کرده‌اند و به عقیده بنده احتمال این کوتاهی از سوی مسئولان چینی وجود داشته است که باید انگیزه‌های آن شناسایی شود.
افشین حبیب‌زاده:
در شهر تهران ساختمان‌های ناایمنی که شهرداری به مالکان آن‌ها تذکرات لازم را داده باشد؛ کم نیستند؛ اما اینکه شهرداری بتواند این ساختمان‌ها را تعطیل کند یا راسا برای ایمن‌سازی آن‌ها اقدام کند؛ امری عادی نیست. این یعنی در رابطه با ایمن‌سازی ساختمان‌های اداری- تجاری ناایمن با یک پارادوکس مواجه هستیم.
صفحه  از ۹۷۳