با آغاز هفته دولت، ثبت‌نام برای دریافت مسکن در قالب طرح اقدام ملی تولید و عرضه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی که به صورت پایلوت از استان کرمان آغاز شده، نقطه شروع رونق‌دهی به ساخت و ساز محسوب می‌شود؛ با توجه به شروع این پروژه، رشد ۲۵ درصدی پروانه‌های ساختمانی، افت معاملات و انتظار برای کاهش قیمت‌ها افق بازار مسکن امیدوارکننده شده است.
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گزارشی از عملکرد دو ساله کمیسیون متبوع خود در صحن شورای شهر ارائه کرد.
وزیر راه و شهرسازی درباره ویژگی ۴۰۰ هزار مسکن تحت عنوان طرح اقدام ملی گفت: زیربنای این منازل بین ۸۰ تا۱۲۰ متر است و بگونه ای برنامه ریزی شده که جامعه هدف بادرآمد اندک ومتوسط را تحت پوشش دارد.
معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور ضمن اشاره به گروه‌های هدف دارای اولویت سازمان بهزیستی کشور برای دریافت مسکن، نحوه و شرایط دریافت این تسهیلات را تشریح کرد.
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران از کاهش ۷۰ درصدی تخلفات شورای معماری خبر داد و گفت: شهرداری طی دو سال گذشته ۱۲۶ تذکر در حوزه شهرسازی داشته است.
مدیرعامل شرکت راه‌آهن با بیان اینکه در گذشته تفاهم‌نامه‌ای برای تولید ۶ هزار دستگاه واگن با روسیه داشتیم، گفت: به دلیل مشکلات ارزی و مسائل تحریم، این پروژه متوقف شد.
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: تولید مسکن استیجاری بازی دو سر برد است، زیرا با این اقدام، هم بخشی از مشکلات مستأجران برای تأمین مسکن حل شده و هم اینکه شهرداری ها می توانند از این مسیر به درآمدزایی خوبی دست یابند.
رئیس سازمان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: ۶۰ هزار واحد مسکونی تخریبی ناشی از سیل در ۲۳ استان کشور مرمت و بازسازی شده و ۳۰ هزار خانه جدید نیز با پیشرفت ۳۰ درصد در حال ساخت است.
سرپرست نیروی انسانی شهرداری تهران با تأکید بر اینکه پست قائم‌مقامی از سلسله مراتب اداری شهرداری حذف شده است، گفت: هیچ فردی تحت عنوان این پست حقوق و مزایا دریافت نمی‌کند.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی با اشاره به استفاده از مواد قابل اشتعال در نمای برخی ساختمان‌ها گفت: سازمان آتش‌نشانی با ساختمان‌هایی که دارای نماهای غیرقابل نفوذ هستند، برخورد سختگیرانه دارد.
صفحه  از ۱۸۲۶