براساس قانون نظام مهندسی ساختمان مصوب اسفند ماه 1374 وآئین نامه اجرایی آن وباالهام ازتجربیات کسب شده در دوره های گذشته ، انتخابات هشتمین دوره هیات مدیره سازمان‌ های نظام مهندسی ساختمان استان‌ ها مهرماه امسال در سراسر کشور برگزار می گردد،  انتخابات این دوره تغییرات عمده ای نسبت به دوره ماقبل خود دارد.
جدیدترین سامانه هوشمند املاک کشور با نام "کیلید" ۳۱ تیرماه در هتل اسپیناس تهران با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران رسانه‌های جمعی کشور به صورت رسمی رونمایی شد.
مدیر عامل شرکت توانیر از مصرف روزانه ۱.۲ میلیارد کیلو وات برق بر ساعت در کشور خبر داد.
یک مقام مسئول با تشریح جزئیات طرح دو فوریتی مجلس برای مالیات بر عایدی مسکن، گفت:در گام نخست فقط سوداگران عمده آن هم به تدریج مشمول این مالیات می‌شوند چراکه نمی خواهیم شوکی به بازار وارد شود.
مدیرکل ستاد هماهنگی بازسازی بنیاد مسکن گفت: نوسانات اقتصادی با همکاری مدیران ذوب آهن و بانک‌ها تأثیر بسیار کمی بر روند بازسازی واحدهای زلزله‌زده کرمانشاه‌ داشته است.
به دنبال اعلام حمایت وزارت راه و شهرسازی از بنیاد حریری بابل و پیشنهاد معاون وزیر راه و شهرسازی مبنی بر ادامه فعالیت آن بنیاد در حوزه‌های گفتمان‌سازی، آموزش و دیده‌بانی، بخشی از فعالیت‌های دپارتمان مطالعات‌شهری بنیاد حریری، تشریح شد.
با توجه به گزارش ارائه شده از سوی شرکت بازآفرینی شهری پایدار تعداد ۶ هزار و ۴۴۱ فقره تسهیلات به مبلغ کل ۴ هزار و ۷۷۹ میلیارد ریال به متقاضیان خرید واحد مسکونی در بافت‌های ناکارآمد میانی تا پایان اردیبهشت ماه سال ۹۷ پرداخت شده که سهم این بافت‌ها از کل تسهیلات پرداختی صندوق به لحاظ تعداد و ارزش به ترتیب به ۱۳.۲ و ۱۳ درصد رسیده است.
پیک مصرف برق کشور روز گذشته در مدار بالای ۵۶ هزار مگاوات قرار گرفت و نسبت به روز جمعه ۶ هزار مگاوات مصرف برق افزایش یافته است.
روز گذشته حجت نظری - عضو شورای شهر تهران- از ممنوعیت کاشت چمن در پایتخت به دلیل نیاز آبی زیاد و کم‌ آبی کشور خبر داد. در این راستا رییس اداره محیط زیست شهر تهران ضمن تاکید بر اینکه شورای شهر دراین‌باره تصمیم درستی گرفته است، گفت: چمن گیاهی است که خدمات اکولوژیک پایینی ارائه می‌دهد ولی در مقابل هزینه‌های اقتصادی زیادی دارد.
رییس سازمان بهشت زهرا (س) ظرفیت موجود آرامگاه پایتخت را برای ارائه خدمات در شرایط وقوع زلزله شدید ناکافی خواند و تعیین چهار محل در چهار گوشه شهر را برای کفن و دفن اضطراری ضروری خواند.
صفحه  از ۱۳۰۷