پس از آنکه شرکت ساخت توانست با پیگیری طرح‌های کلان ریلی بخش قابل توجهی از دغدغه‌های موجود در این حوزه را برطرف کند، حالا به نظر می‌رسد همان طور که مدیرعامل این شرکت وعده داده در سال جاری آزادراه‌ها سهم اصلی را در پیگیری پروژه‌های عمرانی خواهند داشت.
در حال حاضر ایمنی راه‌ها یکی از مهم ترین الزامات در سیستم حمل و نقل هر کشوری است و افزایش ایمنی راه‌ها به یکی از معضلات مهم کشورهای در حال توسعه در بخش حمل و نقل و اقتصاد تبدیل شده است.
با حضور وزیر راه و شهرسازی، احداث قطعه دوم باند دوم بزرگراه اردبیل - سرچم آغاز شد.
رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با تاکید بر اینکه طرح معماری‌راه در صورت تصویب می‌تواند به عنوان دستوکار جدیدی برای تمامی راه‌های کشور باشد، می‌گوید: با تصویب و اجرایی شدن معماری راه، فصل جدیدی در سیاستگذاری‌های کلان حوزه راه گشوده می‌شود.
دبیر کمیسیون ایمنی راه های کشور با اشاره به اینکه این کمیسیون موضوعات را با دقت پیگیری می کند و در کارش جدی است، گفت: با وجود این کمیسیون نیازی به تشکیل شورای عالی ایمنی حمل و نقل نیست.
رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی تصریح کرد: تنها شرط استفاده از ژئو کامپوزیت قیر اندود، اخذ گواهینامه فنی از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی است. لذا حتی در صورت استفاده از این اقلام تا کنون، باید برای اخذ گواهینامه فنی به مرکز مراجعه کنند.
معاون وزیر راه و شهرسازی با تشریح آخرین وضعیت پنج پروژه سامان‌دهی محورهای منتهی به شمال کشور گفت: اولین محور بزرگراهی اتصال تهران به مازندران تا پایان سال تکمیل می‌شود و پروژه تعریض محور هراز در دو سال آینده و محور قزوین- الموت تا یک سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.
تاریخی‌ترین پروژه راهسازی ایران که می‌تواند با افتتاح خود بخش قابل توجهی از دغدغه‌های مطرح در سفر استان‌های مرکزی به سمت شمال کشور را برطرف کند، هنوز در مراحل پایانی افتتاح قطعه نخست قرار دارد و طبق اعلام رییس بنیاد مستضعفان عواملی چند گانه دلیل تاخیر در این افتتاح بودند.
مدیر پروژه آزادراه وزارت راه و شهرسازی طول آزادراه تهران- شمال را ۱۲۱ کیلومتر اعلام کرد و گفت: منطقه یک ۶۰ کیلومتر مسیر تهران – شمال را کاهش می دهد.
مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای یزد با بیان این که ساخت 9 مجتمع رفاهی بین راهی جدید در در دستور کار استان است، گفت: طبق بررسی‌های انجام شده تردد در جاده‌های استان یزد 20 درصد افزایش یافته است.
صفحه  از ۷