جاده طولانی میان اصفهان و شیراز به عنوان دو شهر توریستی ایران که با وجود تمام پیگیری‌ها در طول سال‌های گذشته همچنان از همان مسیر تاریخی گذشته به یکدیگر متصل می‌شود باعث شده وزارت راه و شهرسازی پیگیری‌های جدی خود برای تکمیل آزادراهی را آغاز کند که طبق اعلام آخوندی می‌توان انتظار داشت تا پایان سال آینده به زیر بار ترافیک رود.
در شرایطی که سازمان راهداری نزدیک به پنج سال است که با ثبات مدیریت برای اجرای سیاست‌ها زمان داشته، اما هنوز به نظر می‌رسد این سازمان تنها برنامه‌هایی را اعلام می‌کند که برای هر یک از آن‌ها باید باز هم منابع اعتباری جدید در نظر گرفت.
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تهران با تاکید بر رفع نقاط پر تصادف در راه‌های استان اظهارداشت: بالغ‌بر۵۶ نقطه پرحادثه شناسایی‌شده است اما رفع برخی نقاط در مناطق کوهستانی فیروزکوه و هراز اعتبارات قابل‌توجهی چون ۱۵ میلیارد تومان تنها برای یک قسمت می‌طلبد.
مدیر عامل شرکت ساخت وتوسعه گفت : برای اتمام آزادراه همت - کرج ۱۷۰۰ میلیارد ریال نیاز است.
اهميت حمل‌ونقل جاده‌اي به دليل سهم حدود 90درصد در جابجايي كالا و مسافر كشور، انعطاف‌پذيري، پوشش سراسري و گستره وسيع فعاليت در كشور و تأثيرگذاري آن بر رشد و توسعه ساير بخش‌هاي اقتصادي كشور؛ ايجاب مي‌كند كه در مسير حركت به چشم‌انداز کشورمان نقش شایسته خود را ايفا کند.
به اعتقاد مدیرکل دفتر نگهداری راه‌ها، نوسازی راه‌ها جاده‌ای به‌شدت نیازمند حضور بخش خصوصی است، به گفته حیدر مطاعی در برنامه ششم توسعه به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی توجه ویژه‌ای شده و با توجه به هزینه نگهداری راه‌ها به‌خصوص راه‌های شریانی اصلی کشور و همچنین فضای رقابتی موجود در این حوزه باید به این امر توجه ویژه‌ای شود.
پس از آنکه شرکت ساخت توانست با پیگیری طرح‌های کلان ریلی بخش قابل توجهی از دغدغه‌های موجود در این حوزه را برطرف کند، حالا به نظر می‌رسد همان طور که مدیرعامل این شرکت وعده داده در سال جاری آزادراه‌ها سهم اصلی را در پیگیری پروژه‌های عمرانی خواهند داشت.
در حال حاضر ایمنی راه‌ها یکی از مهم ترین الزامات در سیستم حمل و نقل هر کشوری است و افزایش ایمنی راه‌ها به یکی از معضلات مهم کشورهای در حال توسعه در بخش حمل و نقل و اقتصاد تبدیل شده است.
با حضور وزیر راه و شهرسازی، احداث قطعه دوم باند دوم بزرگراه اردبیل - سرچم آغاز شد.
رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با تاکید بر اینکه طرح معماری‌راه در صورت تصویب می‌تواند به عنوان دستوکار جدیدی برای تمامی راه‌های کشور باشد، می‌گوید: با تصویب و اجرایی شدن معماری راه، فصل جدیدی در سیاستگذاری‌های کلان حوزه راه گشوده می‌شود.
صفحه  از ۸