تازه ترین اخبار
پربازدید ها
خودخواهی نسل امروز در استفاده از منابع تجدیدپذیر
معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست بابیان اینکه ما در تمامی بحران‌های محیط‌زیستی از جمله فرسایش خاک و پوشش‌های گیاهی، مصرف بی‌رویه انرژی‌های فسیلی، آلودگی محیط‌زیست و استفاده بی‌رویه آب رتبه اول جهان را داریم، گفت: متأسفانه ما به هر منبع تجدیدپذیری که روی آوردیم آن را تجدید ناپذیر کردیم.
رفع آلودگی هوا با همراهی دولت، مجلس و شهرداری
رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران آلودگی هوا را یکی از اصلی‌ترین چالش‌های پایتخت دانست که یک‌روزه ایجاد نشده است و باید با برنامه و سازوکار لازم و همراهی و همسویی همه نهادها سراغ آن رفت.
گرم شدن خاک روند افزایش دمای کره زمین را سرعت می دهد
بررسی نتایج مطالعه جدید نشان می دهد خاک گرم و خشک موجب تسریع فاجعه گرمایش جهانی می شود.
بیکاری، آب و محیط زیست از چالش‌های مهم کشور
معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر اینکه باید در توسعه روستایی به مدل بومی توسعه در روستاها بیندیشیم تصریح کرد: برنامه ریزان و صاحبنظران نباید اینگونه بیندیشند که روستایی زمانی توسعه می یابد که شهری شود .
راه غلبه بر کم‌آبی در نسل نوین شهرهای کشور
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: قصد داریم با استفاده از آب‌های خاکستری، بهینه‌سازی مصرف در سطح شهرها و خانه‌ها در بحث صرفه‌جویی مصرف آب، شهرهای جدید را به الگویی برای سایر شهرها تبدیل کنیم.
محیط زیست و سونامی بازیگران
اینکه تا همین دو سال پیش، به ندرت یکی از هنرمندان، زمانی را صرف پرداختن به موضوعات محیط زیستی می‌کرد اما امروز محیط زیست، از جاذبه بسیاری در میان سلبریتی‌ها برخوردار شده را بدون شک باید حاصل تلاش‌‌های گسترده و موفقیت‌آمیز فعالان محیط زیست دانست.
علت بوی بد دریاچه چیتگر چیست؟
یک عضو هیات علمی پژوهشکده علوم محیطی دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه بوی نامطبوع اطراف دریاچه چیتگر منبعی غیر از دریاچه دارد، گفت: ممکن است علت این بو کود نامناسبی باشد که برای فضای سبز اطراف دریاچه استفاده می‌شود.
چالش‌های سازمان محیط زیست در گفت‌وگو با ابتکار
معصومه ابتکار طی آخرین گفت‌وگویی که در مقام رئیس سازمان محیط زیست کشور داشت با بیان اینکه «کمبود اعتبارات مانع بزرگ بر سر راه ما بود» نمونه‌هایی از هجمه‌ها و فشارها بر این سازمان را تشریح کرد.
پایتخت ایران سی و ششمین شهر آلوده جهان است
طباطبایی آلودگی را یکی از معضلات اصلی شهر تهران خواند که از منظر اقتصاد شهری، آثار و تبعات بسیاری برای این شهر دارد و گفت: تهران در رده سی و ششمین شهر آلوده جهان قرار دارد، هوای تهران سالانه حدود ۱۱۰ روز در وضعیت ناسالم قرار دارد و میزان مرگ و میر شهر تهران در روزهای ناسالم، ۲۰درصد بیشتر از روزهای سالم است.
کلانتری چگونه رئیس سازمان محیط زیست شد؟
نام عیسی کلانتری از مدتی پیش به عنوان گزینه ریاست محیط زیست اعلام شد، اما نام‌های دیگری هم به روی میز حسن روحانی راه یافتند. کلانتری چگونه از بین این گزینه‌ها بیرون آمد؟