تازه ترین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
علت بوی بد دریاچه چیتگر چیست؟
یک عضو هیات علمی پژوهشکده علوم محیطی دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه بوی نامطبوع اطراف دریاچه چیتگر منبعی غیر از دریاچه دارد، گفت: ممکن است علت این بو کود نامناسبی باشد که برای فضای سبز اطراف دریاچه استفاده می‌شود.
چالش‌های سازمان محیط زیست در گفت‌وگو با ابتکار
معصومه ابتکار طی آخرین گفت‌وگویی که در مقام رئیس سازمان محیط زیست کشور داشت با بیان اینکه «کمبود اعتبارات مانع بزرگ بر سر راه ما بود» نمونه‌هایی از هجمه‌ها و فشارها بر این سازمان را تشریح کرد.
پایتخت ایران سی و ششمین شهر آلوده جهان است
طباطبایی آلودگی را یکی از معضلات اصلی شهر تهران خواند که از منظر اقتصاد شهری، آثار و تبعات بسیاری برای این شهر دارد و گفت: تهران در رده سی و ششمین شهر آلوده جهان قرار دارد، هوای تهران سالانه حدود ۱۱۰ روز در وضعیت ناسالم قرار دارد و میزان مرگ و میر شهر تهران در روزهای ناسالم، ۲۰درصد بیشتر از روزهای سالم است.
کلانتری چگونه رئیس سازمان محیط زیست شد؟
نام عیسی کلانتری از مدتی پیش به عنوان گزینه ریاست محیط زیست اعلام شد، اما نام‌های دیگری هم به روی میز حسن روحانی راه یافتند. کلانتری چگونه از بین این گزینه‌ها بیرون آمد؟
دولت حوزه محیط‌‌زیست را از سیاست دور کند
یک کارشناس محیط زیست با انتقاد از بی توجهی دولت ها به موضوع محیط زیست گفت: متاسفانه تاکنون دولت ها به دلیل اینکه نسبت به مسائل محیط زیست و اهمیت آن برای سلامت جامعه و نسل‌‌های آینده کشور آگاه نبوده اند، هیچ توجهی به این مهم نکرده اند.
تایید لایحه «هوای پاک» توسط شورای نگهبان
معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست از تائید لایحه هوای پاک از سوی شورای نگهبان خبر داد و گفت: تدقیق و شفاف‌سازی در تعریف آلودگی هوا و برقراری همکاری بین‌المللی برای حل معضل گرد و غبار از سوی دولت از جمله مهمترین مواد قانون هوای پاک است.
اولویت‌های سازمان محیط زیست در دولت جدید
در آستانه معرفی کابینه دوازدهم، گمانه‌زنی‌ها در مورد گزینه حسن روحانی برای ریاست سازمان محیط زیست اوج گرفته است. در این میان بررسی اولویت‌های محیط زیست کشور و ویژگی‌های لازم برای رئیس سازمان محیط زیست از محوری‌ترین مسائل است که در این باره مدیر کل مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست بر ضرورت ایجاد زبان مشترک بین محیط زیست و ساختارهای توسعه ای کشور به عنوان مهمترین اولویت سازمان محیط زیست تاکید می‌کند.
آینده ومحیط زیست شهرهارا نفروشیم
رئیس مجمع جهانی شهرهای اسلامی گفت: باید نگاه سیاسی را از روی شهرها برداریم و باور دارم بدون سعی و خطا و هزینه کردن از جیب مردم و آینده‌فروشی می‌توانیم شهرها را آبادتر به نسل آینده بسپاریم.
دستورالعمل شناورسازی کشتی‌ها در خوزستان نادیده گرفته شده است
معاون محیط دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اهمیت توجه به وضعیت زباله‌های دریایی گفت: در کشور ایران هنوز بحث زباله‌های دریایی به عنوان یک مشکل الویت‌دار، در نظر گرفته نشده اما به زودی پیامدهای این مشکل گریبانگیر ما می‌شود.
کدام شهر جهان بیشترین تنوع‌زیستی را دارد؟
زمان زیادی نیست که بشر در سراسر جهان به زندگی در فضاهای شهری روی آورده است؛ فضاهایی که در آنها سطوح آسفالتی و بتونی به وفور روی زمین مشاهده می‌شود، منابع آبی در زیر زمین ناپدید شده‌اند و فولاد و شیشه زیر نور خورشید برق می‌زنند.