معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی بابیان اینکه در برنامه ۵ ساله ،برنامه‌ریزی‌ها توسعه پایدار دریا محور و توجه به سواحل موردتوجه قرارگرفته است. گفت: در برخی موارد مانند توسعه سواحل مکران (محور دریایی چابهار به خرمشهر) راه درازی در پیش داریم.
آمار سازمان بنادر و دریانوردی نشان می‌دهد عملکرد بنادر کشور طی شهریور ماه امسال در مقایسه با ماه پیش از آن در تخلیه و بارگیری کالا ۵ درصد کاهش یافته است.
نمایشگاه دستاوردهای فناوری دریایی به منظور ارائه آثار و دستاوردهای فناورانه دریای بر پا خواهد شد.
معاون دریایی سازمان بنادر مهمترین مشکلات دریانوردان را شرایط سخت کار در دریا، حملات دزدان دریایی و برخورد سلیقه ای بنادر مقصد با بنادر ایرانی عنوان کرد.
طی حکمی از سوی وزیر راه و شهرسازی مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی منصوب شد. آخوندی همچنین طی احکامی اعضای هیئت عامل و معاونان امور دریایی، مهندسی و توسعه امور زیربنایی و امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر و دریانوردی کشور را منصوب کرد.
نایب‌رییس فدراسیون کشتی گفت: جایگاه کشتی خوزستان در کشور مشخص است و سهم عمده‌ای در کسب موفقیت‌های این رشته داشته است.
از ابتدای سال 1396 تاکنون در مجموع 63 میلیون تن بار در بنادر کشور تخلیه و بارگیری شده است که نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته که برابر با 62 میلیون تن است، 1.6 درصد افزایش داشته.
قطع ارتباط تجاری کشورهای جنوبی حوزه خلیج فارس با کشور قطر می تواند فرصت بهره برداری از ظرفیت ها و سرمایه گذاری های جدید را در بنادر جنوبی کشور مهیا کند.
شرکت مدیریت بنادر قطر اعلام کرد که برای نقل و انتقال محصولات تجاری بین قطر و پاکستان خط دریایی جدید راه‌اندازی شده است.
مدیر عامل شرکت کشتیرانی گفت: می‌توانیم در بخش بین المللی، با انتقال انواع روش‌های بیمه‌ای و تکنولوژی به صنعت بیمه کشور کمک کنیم تا این صنعت از استانداردهای جهانی بهره مند شود.
صفحه  از ۱۶