عضو کمیسیون عمران مجلس، بر ضرورت احیا و حفظ آثار معماری اسلامی در کشورهایی که درگیر جنگ‌های داخلی هستند، تاکید کرد.
ساختن قلعه‌های شنی در ساحل دریا یکی از سرگرمی های بسیاری از کودکان محسوب می شود. اما هیجان بازی کردن با شن های ساحلی همچنان در بزرگسالی هم همراه آدم هاست. به گونه ای که خیلی از ما وقتی به دریا می رسیم، یکی از تفریحاتمان ساختن شکل های هندسی یا ترسیم شکلک های خنده دار روی شن های دریاست.
کتاب اصول و روش‌های طراحی‌شهری و فضاهای‌مسکونی در ایران به سفارش معاونت معماری و شهرسازی و توسط انتشارات دانشگاه تهران پس از ۳۰ سال تجدیدچاپ شد.
رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با تشریح تفاوت پرهیختگی و فرهیختگی گفت: پرهیختن دائمی است و در طول زندگی باید این پرهیختن در وجودمان غلبه داشته باشد به همین دلیل این کیفیت از تربیت، از سر سفره پدر و مادر شروع شده و تا لحظه مرگ ادامه دارد.
طرح پل متحرکی برای روخانه ای در مغولستان ارائه شده است. این پل تا می شود و می توان به وسیله یدک کش مکان آن را تغییر داد.
رئیس هیأت مدیره مرکز اطلاعات سنگ ایران با اشاره به چهار شاخصه میزان مصرف انرژی، میزان مصرف آب، تولید گازهای گلخانه‌ای و حجم دورریز، از این شاخصه‌ها به عنوان نقاط قوت استفاده از سنگ نام برد.
آیین رونمایی و امضای جلد چهارم کتاب اندیشه معماران معاصر ایران، ۲۸ تیرماه با سخنرانی تعدادی از معماران معاصر ایران درباره کتاب، در موزه هنرهای دینی امام علی (ع) برگزار می‌شود.
کتاب قواعد و معیارهای طراحی فضای‌شهری به سفارش معاونت معماری و شهرسازی (دفتر معماری، طراحی‌شهری و بافت‌های واجد ارزش) و توسط انتشارات دانشگاه تهران، تجدیدچاپ شد.
گذری بر جاذبه‌های گردشگری سرزمین چهار فصل ایران
باغ عفیف آباد نمونه کاملی از هنر گل‌کاری ایرانی است که در سال ۱۲۸۴ هجری قمری احداث شده است.
مشاور فناوری و تشکل‌های‌حرفه‌ای معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی مؤلف کتاب "عناصر شفاف پوسته خارجی ساختمان‌ها" به عنوان یکی از برگزیدگان دریافت جایزه چهارمین دوره دوسالانه کتاب معماری و شهرسازی اعلام کرد: اهمیت توجه به مشخصات فنی و اجرایی پوسته بیرونی ساختمان‌ها به قدری است که اگر مشخصات اعلام شده در کتاب مذکور در زمان طرح و اجرای ساختمان به درستی رعایت شود به سادگی عمر مفید ساختمان‌ها از نظر فنی به ۴ برابر افزایش پیدا خواهد کرد.
صفحه  از ۲۴