عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه نرخ عوارض ساختمانی در تهران امسال دوباره افزایش نمی‌یابد، گفت: این افزایش می‌تواند بر روی نرخ مسکن و میزان ساخت و ساز تأثیرگذار باشد.
شهردار کاشان اظهار کرد: زیباترین خانه‌ها در کاشان ساخته شده است. بناهای مسکونی این شهر به حدی شاخص و نادر هستند که شاید حتا در پایتخت هم شاهد چنین خانه‌هایی نباشیم از این رو به زودی شاهد ثبت برند «خانه» در یونسکو به نام کاشان خواهیم بود.
آیا جز این است که پدیدآورندگانِ این آثار اهمیتی نداشته‌اند؟ می‌گوییم مسجدِ شاه چون شاه عباس دستور و سرمایه‌یِ ساختِ آن را داده ولی نمی‌دانیم معماران و هنرمندانِ سازنده‌یِ آن چه کسانی بوده‌اند.
استاندار زنجان گفت: ۱۳ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی تولید مسکن به زنجان اختصاص یافته است.
نشستی یک روزه تحت عنوان معماری ایرانی – اسلامی و تاثیر آن بر معماری مکزیک، همزمان با برگزاری دهمین نمایشگاه بین المللی فرهنگهای دوست در مکزیکوسیتی، در موزه ملی فرهنگهای جهان این شهر برگزار شد.
امکان استفاده از تکنولوژی در بخش گرمایشی و سرمایشی باعث قطع معماری ایران با اقلیم شده و در این رویه انرژی کشور در حال نابودی است
سخنگوی دولت به تازگی از ابلاغیه رییس‌جمهور برای ساخت برج در بافت‌های فرسوده خبر داده است. این در حالی است كه تجربه بهسازی و برج‌سازی در بافت‌های به اصطلاح فرسوده شهری نه تنها به بهبود وضعیت منجر نشده بلكه به دلیل رویكرد غیرعلمی به آن نهایتا بافت‌های توریستی و تاریخی شهرهای ایران را از بین برده است.
کتاب مجموعه ضوابط، مقررات و مصوبات موردی شورای‌عالی شهرسازی‌و‌معماری ایران حاوی مقررات شهرسازی و معماری و طرح‌های توسعه و عمران مصوب آن شورا، آیین‌نامه نحوه بررسی و تصویب طرح‌های توسعه و عمران محلی، ناحیه‌ای و منطقه‌ای و ملی و مقررات شهرسازی کشور توسط موسسه انتشارات دانشگاه تهران منتشر شد.
دویست و پنجاه و پنجمین گفتمان هنر و معماری تحت‌عنوان تاریخ شفاهی میراب‌ها و میرابی به همت انجمن مفاخر معماری ایران در موزه هنرهای‌دینی امام‌علی‌(ع) برگزار می‌شود.
بیست و چهارمین نشست از سری نشست های «بررسی اندیشه و تمدن ایران‌شهری» به تبیین مفاهیم اصلی و توضیح برخی ایرادهای وارده به اندیشه ایران‌شهری اختصاص داشت و با سخنرانی سید جواد طباطبایی عصر روز گذشته در خانه گفتمان شهر و معماری برگزار شد.
صفحه  از ۲۵