کارشناس سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه عبور دو موج بارشی بخشهایی از شمال و جنوب کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد، گفت: طی سه روز آتی بخشهایی از استانهای جنوبی، دامنه‌های زاگرس، نوار شمالی و دامنه‌های البرز با باران و وزش باد مواجه می‌شوند.
افرادی که در معرض سطح بالای آلودگی هوای ناشی از ترافیک قرار دارند، به غیر از مشکلات تنفسی و عملکرد ریه، به اختلال خواب نیز دچار می‌شوند.
مدیرکل سازمان هواشناسی خوزستان گفت: با توجه به جریان‌های جنوبی پدیده شرجی تا پایان هفته در استان مستقر است همچنین به دلیل رطوبت موجود انتظار داریم دمای هوای یک الی ۲ درجه کاهش پیدا کند.
مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به وقوع رگبار پراکنده باران در ارتفاعات البرز مرکزی از ماندگاری هوای گرم در اکثر نقاط کشور طی دو روز آینده خبر داد.
محققان اعلام کردند سال ۲۰۱۶ از لحاظ گرما از سال ۲۰۱۵ پیشی گرفته و رکورد گرم ترین سال جهان را در طول ۱۳۷ سال گذشته شکسته است.
کارشناس سازمان هواشناسی کشور از افزایش دمای سه تا پنج درجه‌ای غالب نقاط کشور تا اواسط هفته آتی خبر داد.
طبق نتایج یک تحقیق جدید، در پی تغییرات اقلیمی جهان تا پایان قرن گرم تر خواهد شد.
در پیش‌بینی وضعیت هوای پایتخت از نظر آلودگی گاهی اوقات اختلافاتی در بررسی شاخص کیفیت هوا به‌وجود می‌آید که ممکن است اینطور برداشت شود که پیش‌بینی‌های کیفیت با یکدیگر تفاوت و تناقض دارند اما به گفته مدیر واحد پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، زمانی که شاخص کیفیت هوا در آستانه شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس باشد، پیش‌بینی کردن عدد و رقم کمی دشوار می‌شود.
کارشناس پیش بینی اداره‌کل هواشناسی استان کرمان گفت: پیش‌بینی می‌شود از اواخر هفته جاری پدیده «مونسون» در استان کرمان فعال شود اما فعالیت این سامانه زیاد شدید نیست.
دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران با تاکید بر اینکه تغییرات آب و‌هوایی همه کشورها را تهدید می‌کند اما کشورهای در حال توسعه در برابر این مسئله آسیب پذیری بیشتری دارند، گفت: دو درجه گر‌متر شدن هوا به کاهش چهار تا پنج درصدی GDP در آفریقا و جنوب آسیا می‌انجامد.
صفحه  از ۷