معاون وزیر راه‌وشهرسازی، اولویت سیاستگذاری‌های بخش مسکن را خانه‌اولی‌ها دانست و گفت: مطابق با برآوردهای صورت‌گرفته، طی ۱۰ سال آینده سالانه حدود یک میلیون واحد مسکونی مورد نیاز است.
معاون عمرانی استاندار در دومین جشنواره ساختمان‌های برتر استان قزوین با اشاره به اینکه یک سوم اقتصاد کشور در بخش صنعت ساختمان است گفت: روش‌های ساخت و ساز در حال حاضر نسبت به دهه‌های گذشته تغییر نکرده و باید در این رابطه شاهد تغییرات جدی بود، این در حالیست که به گفته رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، مهندسان امروز باید با توجه به آخرین دانش‌های مهندسی در حوزه ساختمان، الگو و سبکی ویژهٔ روزگاری که در آن زندگی می‌کنیم طراحی و اجرا نمایند.
دیدار وزرای راه و مسکن ایران و کره جنوبی و همکاری دو کشور در زمینه شهرهای هوشمند، امضای تفاهم‌نامه‌های همکاری سه‌جانبه بین وزارت راه‌و‌شهرسازی، صدا‌و‌سیما و سازمان میراث‌فرهنگی به منظور همکاری در زمینه احیای بافت‌های‌تاریخی، اعتراض به امضافروشی و مقاومت سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان در برابر اصلاح آیین نامه کنترل ساختمان، از مهمترین اخبار حوزه مسکن و شهرسازی در هفته گذشته بود.
مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران یادآور شد: علی‌رغم تلاش‌های بسیار در نوسازی بافت‌های فرسوده شهری در کشور، عملکرد نوسازی این بافت‌های فرسوده عقب تر از برنامه تعریف شده است. همچنین تلاش‌های بسیاری در جهت نوسازی پایتخت توسط مناطق، دفاتر خدمات نوسازی و غیره انجام شده، اما روند اجرای نوسازی در شهر تهران از برنامه‌های تعریف شده عقب است.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی چشم‌ انداز نیاز به مسکن طی ۱۰ سال پیش‌ رو را تشریح کرد.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی ، کاهش جلسات علنی و افزایش جلسات غیرعلنی را بی‌ارتباط به تغییرات امنیتی مجلس دانست و گفت: در واقع شخص رییس مجلس باتوجه به مسئولیتی که در قبال حفاظت از مجلس دارد، درباره دیوارکشی محدوده ساختمان مجلس تصمیم گرفته است.
بیانیه شورای داوران دومین دوره جایزه ملی بهترین تجربه‌های بازآفرینی شهری در دومين دوره رويداد ملی جستار كيفيت در تجربه‌های بازآفرينی شهری در چارچوب انديشه ايران‌شهری قرائت شد.
مدیرعامل سازمان نوسازی تهران با اعلام این‌که طی ۴ سال اخیر فقط ۳۸ هزار وام برای نوسازی بافت‌های فرسوده شهری تهران پرداخت شده است، گفت: ۶۰۰۰ نفر بیش از یکسال است که در صف بانک‌های عامل منتظر دریافت وام نوسازی بافت فرسوده هستند.
در جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری کشور، افزایش ۶۷۴ هکتاری بافت فرسوده به تصویب رسید.
سرپرست شرکت عمران و بهسازی بافت‌های فرسوده بابیان اینکه در حال حاضر مطالعات درباره بافت‌های ناکارآمد شهری آغازشده است درعین‌حال ضمن رد هرگونه روش‌های قهری برای بازآفرینی بافت‌های فرسوده نیز گفت: سیاست ما در مسیر احیای بافت‌های فرسوده بر اساس تعامل با مالکان این بافت‌ها استواراست و بر این باوریم که نهادهای محله قادر خواهند شد که این هدف را محقق کنند و مردم را به مشارکت در این مسیر هدایت کنند.
صفحه  از ۱۱۶