معاون شهردار تهران گفت: هولوگرام ها باید قابلیت استناد و نظارت برای همه اعم از مردم، مدیران شهری و اعضای شورای شهر داشته باشند.
معاون وزیر راه و شهرسازی انجام عملیات‌های زیرساختی پایانه مرزی مهران را از اولویت‌های این وزارتخانه اعلام کرد.
ديروز حجت‌الاسلام حسن روحاني، رئيس‌جمهوري ايران، آژير خطر را به صدا درآورد و براي جلوگيري از تبديل بحران‌هاي حادث‌شده بر كشور به ابربحران، فرصتي دوماهه به وزراي كابينه داد تا اولويت‌هاي وزارتخانه متبوع خود را مطابق با جهت‌گیری‌ها و اولویت‌های مطرح‌‌شده از سوي رئيس‌جمهور، به دفتر وي، ارائه دهند. سازمان برنامه‌وبودجه نيز مكلف شد هر شش‌ماه یک‌‌بار، گزارش مقایسه‌ای از پیشرفت و تحقق برنامه درباره اولویت‌های ابلاغی را به دفتر رئیس‌جمهور ارائه كند تا عملکرد و چگونگی پیشرفت برنامه‌ها ارزیابی شود.
وزیر راه و شهرسازی در جریان دیدار با ژان باتیست لوموئن دبیر دولت فرانسه در امور اتحادیه اروپا و امور خارجه اين كشور گفت: همزمان با اقدام نمایشی مجلس آمریکا در ممنوعیت فروش هواپیما به ایران ۲ فروند ای.تی.آر تا ۱۰ روز دیگر وارد کشور می‌شود و نماینده ایرباس نیز فردا به تهران می‌آید تا مذاکرات قراردادی ایران با این کمپانی وارد مرحله نهایی شود.
وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه ایستادگی دربرابر سوداگران برایم هزینه بر بود وآمده ام تا این هزینه ها را بپردازدم گفت: اگرقراربودم کوتاه بیایم و هزینه ای دربرابر سوداگری نپردازم به همان زندگی دانشگاهی ام ادامه می دادم اما این کار هزینه دارد و دوبار استیضاح شدم و برایم مهم نیست.
یک عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی از ورود این کمیسیون به پرونده تصادفات جاده‌ای خبر داد.
وزیر راه و شهرسازی، طی حکمی منا عرفانیان‌سلیم را به سمت عضو اصلی هیات‌مدیره شرکت عمران و بهسازی شهری ایران منصوب كرد.
بر اساس مصوبه هیات دولت، دو وزارتخانه راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی موظف شده‌اند «اراضی ملی و دولتی مستعد احداث دهکده‌ها و شهرک‌های گردشگری» را ظرف ۶ ماه، شناسایی کرده و با هماهنگی شورای‌عالی شهرسازی و معماری کشور نسبت به «اعلام عمومی» موقعیت این اراضی، اقدام کنند.
حوزه حمل‌و‌نقل یکی از پایه‌های اساسی توسعه کشور به شمار می‌رود که تقویت زیرساخت‌های آن می‌تواند در پیشرفت همه‌جانبه کشور نقش تعیین‌کننده‌ای داشته باشد.
هیات دولت در مصوبه‌ای که به وزارت راه و شهرسازی ابلاغ شد قواعد جدید برای ساخت و ساز در استان‌های شمالی کشور را ارائه کرده است.
صفحه  از ۱۱۴