در حالی که چین تلاش دارد از طریق ابتکار «کمربند و جاده» (جاده ابریشم جدید) که این کشور را در مرکز نظم اقتصادی پان اروپایی جدید قرار می دهد، هند را دور بزند، هندی ها هم یک برنامه ترانزیت بین قاره ای برای خودشان دارند.
وزير راه و شهرسازی در ادامه سفر به فرانسه با الیزابت بورن وزیر جدید حمل و نقل فرانسه ديدار و پيرامون اجرای توافقات حمل و نقلی بعد از برجام بين دو کشور و همچنين بر سر تشکیل یک کارگروه مشترک مشورتی مذاكره كرد و هر دو مسئول به تفاهم رسیدند.
مدیرعامل شرکت قطر ایرویز گفت، مقصد های جدیدی را در ایران به فهرست مقصد های خودمان اضافه خواهیم کرد.
در حالی سازمان‌های بین‌المللی درباره درخواست قطر برای پاسخگویی به اقدام کشورهای عربی سکوت کرده است که عمان می‌خواهد پروازهای بیشتری را به دوحه اختصاص دهد.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اعلام این‌که ‌هم‌اکنون عوارض نشست و برخاست هواپیما مطابق مصوبه دولت دریافت می شود که رقم بسیار پایینی است، گفت: منافع عراقی‌ها در این است که مسائل پیش آمده درباره دریافت عوارض از ایرلاین‌های ایرانی را حل و فصل کنند .
یک شرکت هواپیمایی عربستان سعودی در یک پیام توییتری از خلبانان و سایر خدمه شرکت هواپیمایی قطر ایرویز دعوت کرد به این شرکت ملحق شوند.
سخنگوی شرکت ایران ایر گفت: «تاکنون ۵ فروند هواپیما حامل مواد غذایی فاسد شدنی نظیر میوه و سبزیجات به قطر ارسال شده که وزن هر کدام از این محموله ها حدود ۹۰ تن است. یک هواپیمای دیگر نیز امروز ارسال خواهد شد.»
شرکت فرودگاه‌ها می‌تواند در یک ماه آتی از پروازهای عبوری قطری ها از آسمان ایران، بیش از ۵۱ میلیارد تومان درآمد کسب کند.
سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد که ایران به درخواست ایکائو پاسخ مثبت داده است.
این کشتی هوایی سال گذشته در یک پرواز آزمایشی در زمان فرود با نوک هواپیما بر روی زمین نشست که به دلیل سرعت و ارتفاع کم مشکل جدی برای سرنشینان آن بوجود نیامد.
صفحه  از ۹