تازه ترین اخبار
پربازدید ها
سهم اقشار کم‌درآمد از نوسازی هواپیماها
شاید یکی از اصلی ترین دستاوردهای برجام برای کشور، در صنعت هوایی قابل مشاهده باشد. به طوری که پس از برجام، تحولات چشمگیری در حوزه صنعت هوایی کشور رخ داد و این تحولات از نوسازی ناوگان هوایی و خرید چندین فروند هواپیما به کشور گرفته، تا ایجاد مسیرهای مستقیم هوایی از سوی سازمان هواپیمایی کشوری را شامل می شود.
تخفیف ۵۰ درصدی تعرفه به صادرکنندگان ریلی
عضو هیات مدیره راه آهن گفت: به صادرکنندگان کالا بر اساس حجم و وزن بار صادراتی، تخفیف‌هایی تا ۵۰ درصد تعرفه ارائه می‌شود؛ ضمن اینکه اگر بار در زمان‌بندی مقرر به مقصد نرسد، خسارت می‌دهیم.
اصفهان درگیر پیچیده‌ترین خشکسالی‌های جهان است
مدیر کل هواشناسی استان اصفهان گفت: امروز اصفهان مابین خشکسالی هیدورلوژی و اقتصادی اجتماعی قرار گرفته است که یکی از پیچیده ترین خشکسالی‌های جهان است.
توسعه شهرهای‌جدید با محوریت شهرسازی‌ ریل‌پایه
معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید براینکه قطعا بحث حمل و نقل یکی از موضوعات محوری در حوزه شهرهای جدید به شمار می‌رود گفت: متأسفانه طی سال‌های گذشته در کشور ما به این موضوع بی‌اهمیتی شده و توسعه شهرها عموما بر توسعه جاده متکی بوده است، این درحالی است که ظرفیت جاده محدود بوده و ما را در ادامه مسیر دچار گرفتاری های فراوانی می‌کند، امری که در تجربه‌ شهر جدید هشتگرد به روشنی بر همگان آشکار شد.
تشکیل نهاد محله، پیش‌شرط احیای بافت‌های فرسوده
سرپرست شرکت عمران و بهسازی بافت‌های فرسوده بابیان اینکه در حال حاضر مطالعات درباره بافت‌های ناکارآمد شهری آغازشده است درعین‌حال ضمن رد هرگونه روش‌های قهری برای بازآفرینی بافت‌های فرسوده نیز گفت: سیاست ما در مسیر احیای بافت‌های فرسوده بر اساس تعامل با مالکان این بافت‌ها استواراست و بر این باوریم که نهادهای محله قادر خواهند شد که این هدف را محقق کنند و مردم را به مشارکت در این مسیر هدایت کنند.
تشریح چگونگی تامین آب پرند از منابع آب پایتخت
نماینده تام‌الاختیار وزیر نیرو در طرح ملی مسکن مهر گفت: تهران کلان‌شهری که تمام آب مورد نیاز خود را از حوضه‌های مجاور دریافت می‌کند، قرار است تأمین‌کننده آب شهر جدید پرند هم باشد.
سه دهک جامعه زیر خط فقر مسکن
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: براساس آمار ۳۳ درصد درآمد ماهانه یک خانوار به بخش مسکن اختصاص یافته وسه دهک جامعه زیر خط فقر مسکن قرار دارند.
مذاکره با راه‌آهن ایتالیا برای احداث خطوط پرسرعت
معاون معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل‌ و نقل شرکت راه‌آهن در نشست خبری معرفی دوره‌های تخصصی ۲۰ گانه مدیران و کارکنان راه‌آهن اظهار داشت: بر اساس قوانین و سیاست‌های کلی کشور سهم ۳۰ درصدی حمل بار و ۲۰ درصدی جابجایی مسافر در کشور بر عهده شرکت راه‌آهن گذاشته شده و برای رسیدن به این اهداف باید اقدامات بزرگی در کشور انجام شود.