تازه ترین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
توسعه حمل‌ونقل ریلی و حل بحران آب با اعتبارات مالی فرانسوی‌ها
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید دارد که باید فاینانس های فرانسوی در حوزه های عمران از جمله راه و آب هزینه شود.
رشد چشمگیر جمعیت شهرهای جدید طی ۱۰ سال
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: طی ۱۰ سال اخیر نرخ رشد جمعیت در شهرهای جدید حدود ۸.۵ برابر نسبت به افزایش جمعیت شهرهای دیگر بوده است.
هواپیما و وام‌های فرانسوی در راه ایران
در شرایطی که رییس جمهور ایالات متحده آمریکا تلاش می‌کند با به وجود آمدن فضایی جدید اجرای برجام و فروش هواپیماهای جدید به ایران تحت الشعاع اقدامات خود قرار دهد، مذاکرات مقام‌های ایرانی با طرف‌های اروپایی نشان دهنده آن است که نه تنها این توافق به حیات خود ادامه خواهد داد که حتی اعتباراتی جدید نیز از سوی اروپایی‌ها به ایران وارد می‌شود.
آزادراهی برای خروج یک استان از انزوا!
پس از آنکه شرکت ساخت توانست با پیگیری طرح‌های کلان ریلی بخش قابل توجهی از دغدغه‌های موجود در این حوزه را برطرف کند، حالا به نظر می‌رسد همان طور که مدیرعامل این شرکت وعده داده در سال جاری آزادراه‌ها سهم اصلی را در پیگیری پروژه‌های عمرانی خواهند داشت.
ضرورت تغییر فرهنگ خصوصی‌سازی در صنعت هوانوردی
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با تاکید بر این‌که فرهنگ خصوصی سازی در صنعت هوانوردی باید تغییر کند، گفت: باید نگاه منفعت طلبانه در حوزه خصوصی‌سازی صنعت هوانوردی کم رنگ شود و به فرصت های موجود و نگاه متعهدانه توجه بیشتری شود.
اتصال مراکز مهم صنعتی و تجاری به شبکه ریلی در آینده نزدیک
معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل‌ونقل راه‌آهن بابیان اینکه راه‌آهن به‌عنوان یکی از محورهای توسعه‌ای کشور در حال حاضر موردتوجه دولت‌مردان و برنامه‌های توسعه‌ای کشور است، گفت: حمل‌ونقل ریلی از اولویت‌های وزارت راه است، این مجموعه برای تحقق رشد و پیشرفت خود نیازمند منابع مالی است و در نظر دارد بخشی از آن را از طریق بازار سرمایه تأمین کند.
فروش 160 بوئینگ به ایرلاین‌های ایرانی چه شد؟
مقرر است شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران 80 فروند، شرکت هواپیمایی آسمان 60 فروند، شرکت هواپیمایی کیش‌ایر 10 فروند و شرکت هواپیمایی قشم‌ایر هم 10 فروند بوئینگ از کمپانی بوئینگ خریداری کنند.
بازار رسمی برای ویلاسازی
بر اساس مصوبه هیات دولت، دو وزارتخانه راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی موظف شده‌اند «اراضی ملی و دولتی مستعد احداث دهکده‌ها و شهرک‌های گردشگری» را ظرف ۶ ماه، شناسایی کرده و با هماهنگی شورای‌عالی شهرسازی و معماری کشور نسبت به «اعلام عمومی» موقعیت این اراضی، اقدام کنند.