تازه ترین اخبار
پربازدید ها
دلربایی مسجد مشیر شیراز با طاق مروارید
مسجد تاریخی مشیرالملک یکی از جاذبه‌های گردشگری مذهبی در استان فارس است که زیباترین مسجد از دوران قاجار در شیراز به حساب می‌آید.
بازار تاریخی اردبیل؛ برگرفته از ظرافت‌های هنر اسلامی
بازار تاریخی اردبیل برگرفته از ظرافت‌های هنر ایرانی و اسلامی و روایتگر تاریخ کهن و باستانی اردبیل است
بافت تاریخی بوشهر زیباترین معماری در ایران با سنفونی رنگ‌ها
ساختمان‌های بافت تاریخی بوشهر از چنان معماری زیبایی برخوردار است که ضمن تقارن احساسی به جای تقارن قدرتمند هندسی، سمفونی رنگ‌ها در درب و پنجره‌های آن نمودار است.
گردشگری وحشت!
ترس بخشی از وجود انسان است و هر چیزی که ناشناخته یا دلیلی برای وجود و رخدادش وجود نداشته باشد باعث ترس می‌شود. تصویر گردشگری وحشت!
زیبایی حیرت‌انگیز غار سهولان گردشگران را شیفته خود می‌کند
غار سهولان در ۴۶ کیلومتری مهاباد با زیبایی شگفت انگیز و چشم‌نوازش گوشه ای از قدرت خالق خود را به تصویر می‌کشد و هر بیننده‌ای را به تحیر و شگفتی وامی‌دارد.
روستای کَلّه کاشان؛ زادگاه کمال‌الملک ایران
روستای کله کاشان از توابع شهرستان کاشان در ۴۰کیلومتری غرب این شهرستان و ۱۵کیلومتری مشهد اردهال کاشان قرار داشته که زادگاه نقاش معروف ایرانی، محمد غفاری ملقب به کمال‌الملک بوده است.
"سنگان" سرزمین "یاقوت‌های دسته به دسته" با ظرفیت‌های گردشگری بکر
"سنگان" دهستانی واقع در منطقه بلوچستان استان سیستان و بلوچستان است که به دلیل شرایط خاص آب و هوایی و موقعیت نیمه گرمسیری مناسبی که دارد از دیرباز به عنوان قطب مهم تولید انار محسوب می‌شود و از جاذبه‌های بکری در زمینه گردشگری برخوردار است.
این ۸ میلیارد دلار از کجا آمده؟
هشت میلیارد دلار درآمد ایران از محل ورود گردشگر در حالی اعلام و تکرار می‌شود که هیچ منبع موثقی برای تایید آن وجود ندارد.
استقلال‌طلبی در عراق و اسپانیا، تهدیدی برای گردشگری؟
یک میلیارد و ۲۳۰ میلیون نفر از مردم جهان در سال ۲۰۱۶ به سفر رفتند، آن هم در شرایطی که کشورها به سمت کوچک‌سازی گام برداشته‌اند، اوضاع فعلی بویژه پس از همه‌پرسی در اقلیم کردستان عراق و کاتالونیای اسپانیا برای جداشدن از سرزمین‌های مادری، این پرسش را مطرح می‌کند که مرزبندی‌های جدید چقدر دنیای گردشگری را تهدید می‌کند و آیا ماجراجویی‌ها در جهان بی‌مرز را به مخاطره می‌اندازد؟
اکوتوریسم در ایران؛ لبه پرتگاه یا سکوی پرتاب
نود و ششمین باشگاه هنر و طبیعت با موضوع "اکوتوریسم در ایران؛ لبه پرتگاه، سکوی پرتاب" برگزار می‌شود.
غاری با دری آهنی/گردش در غاری که ۱۳۵ میلیون سال سن دارد
غار تازه کشف شده ده شیخ به مکانی برای گردش و تفریح مردم منطقه پاتاوه در استان کهگیلویه و بویراحمد تبدیل شده اما ساخت و سازها در کنار آن موجب شده تا بکر بودن این غار از بین برود.
اروپایی‌ها مهمترند یا گردشگران عرب؟
در بین ۱۰ کشوری که بیشترین مسافر را به ایران می‌فرستند، نام هیچ کشور اروپایی دیده نمی‌شود، ‌در مقابل همه‌ کشورهای همسایه از افغانستان که به نسبت گردشگر، نیروی کار بیشتری را روانه‌ی ایران می‌کند تا عراق و جمهوری آذربایجان، بیشترین سهم گردشگران خارجی را در ایران به خود اختصاص داده‌اند.
سوی آسمانِ ديگر که به آسمان نماند /«آسمانِ» پشتِ ارگ کریمخان اصلاح می‌شود؟
در حالیکه رئیس شورای‌شهر شیراز گفته است که حریم بناهای‌تاریخی بایدکاهش یابد تا ساخت‌وساز در بافت تاریخی- فرهنگی رونق پیدا کند اما هتل آسمان شیراز به رغم تذکرات و مصوبه‌ شورای عالی شهرسازی و معماری ایران مبنی بر کاهش طبقات در ۱۸ طبقه بنا شد؛ بنایی که به گفته فعالان میراث فرهنگی کشور منظر ارگ کریمخانی شیراز را مخدوش کرده است.
سفر به مناطق خوفناک ایران!
برای تجربه هیجان و ترس، نیازی به نشستن پای فیلم های ژانر وحشت هالیوودی ندارید؛ می توانید به قصه ها و افسانه های قدیمی گوش دهید و به تماشای اشکال عجیب و غریب پدیده های طبیعی بنشینید تا هیجان و ترس را از نزدیک بچشید.