تازه ترین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
بزرگترین اکوتوریسمی که قطب گردشگری نیست!
یک فعال گردشگری آران و بیدگل گفت: با شرایط موجود در آینده ای نزدیک چیزی به نام گردشگری نخواهیم داشت.
صدور دستور بازسازی بناهای تخریب شده بافت شیراز
«بعد از بازدید کمیته تخصصی حفاظت از میراث فرهنگی از بافت تاریخی شیراز؛ براساس دستور شورای تامین شهر شیراز آثار تاریخی تخریب شده براساس مستندات باید عین به عین بازسازی شود.»
۲۰ رئیس در ۳۰ سال اخیر روی صندلی سازمان میراث فرهنگی نشستند
مدیر انجمن مؤسسات آموزشی گردشگری گفت: طبق بررسی‌هایی که ما انجام دادیم متوجه شدیم در ۳۰ سال اخیر سازمان میراث فرهنگی ۲۰ رئیس داشته است.
بازی با مهره‌های مدیریت در معاونت گردشگری
معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی دارای ۵ اداره کل است که همه مدیرانش بعد از ۹ ماه از ورود معاون گردشگری به سازمان و بعد از انجام تغییرات و جابه‌جایی‌های متعدد، هنوز حکم سرپرستی دارند.
راه اندازی موزه آثار «نادر ابراهیمی»
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۶ گفت: باتوجه به تغییر مدیریت در سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران راه اندازی موزه نادر ابراهیمی با تاخیر رو به رو شده است.
لزوم تسریع در پیگیری ثبت جهانی مجموعه تاریخی بسطام
مدیر کل میراث‌فرهنگی استان سمنان بر لزوم تسریع در فرآیند پیگیری ثبت جهانی مجموعه تاریخی بسطام تاکید کرد و گفت: ثبت جهانی مجموعه تاریخی بسطام نیاز به همکاری مشترک دو اداره کل میراث فرهنگی و اوقاف و امور خیریه استان سمنان دارد.
موانع پیش روی تثبیت ثبت جهانی یزد
مسئول پایش پایگاه میراث جهانی شهر تاریخی یزد، با بیان این‌که جمع بندی عملکرد حراست از بافت نقش مهمی در تسریع عملکرد ثبات ثبت جهانی دارد، گفت: نامه‌های تعریف شاخص‌های ثبت جهانی از سوی پایگاه میراث فرهنگی تدوین و برای دریافت گزارش به دستگاه‌های متولی در استان ارسال شده که باید هرچه سریعتر نسبت به پاسخ و ارائه گزارش کامل در حوزه شاخص‌های مربوطه اقدام شود.
دانشگاه‌ها در راستای تقویت بن‌مایه علمی صنعت گردشگری گام بردارند
عضو هیأت علمی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری گفت: دانشگاه‌ها و نظام آموزش عالی باید در راستای تقویت بن‌مایه علمی صنعت گردشگری گام بردارند.
شهر ۱۰ هزار ساله بهبهان در انتظار افتتاح موزه تاریخی
رئیس میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری بهبهان گفت: در خصوص تعیین ملک مورد نظر ما برای ایجاد موزه از شورای شهر مصوبات لازم را اخذ و هماهنگی و پیگیری های لازم با نماینده و فرماندار بهبهان انجام گرفته که به زودی شاهد ساخت موزه در بهبهان خواهیم بود.
حوزه گردشگری نیاز به یک خودجراحی دارد
معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی تأکید کرد که حوزه گردشگری به یک خودجراحی نیاز دارد.
قدیمی‌ترین موزه جهان را چه کسی ساخت؟
در سراسر دنیا ۱۸ مه روز بین‌المللی موزه نام گرفته و در هر سال این روز با موضوعات مختلف مرتبط با موزه نام‌گذاری می‌شود. روز جهانی موزه در سال ۲۰۱۸ نیز موزه‌های Hyperconnectivity با رویکردهای جدید همگانی نام گرفته است.
امیدواری برای توسعه آرامگاه فردوسی
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: امیدواریم که سال ۹۷ سال خوبی برای توسعه محوطه آرامگاه فردوسی باشد.
افتتاح تنها موزه دیرینه شناسی کشور در یزد
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، با اشاره به این‌که موزه کامبرین تنها موزه دیرینه شناسی کشور است، گفت: موزه تخصصی دیرینه شناسی کامبرین در شهر جهانی یزد افتتاح شد.
موزه روستایی گلستان از ردیف ملی در بودجه سال 97 برخوردار شد
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گلستان با تأکید بر اهمیت بازشناسی میراث تاریخی و روستایی به نسل امروز و فردا، گفت: موزه روستایی گلستان در سال 97 از ردیف ملی بودجه برخوردار شد.