قیمت مسکن، خودرو و انرژی متأثر از قیمت آهن‌آلات است. به طور کلی محصولات فولادی همچون میلگرد، ورق، پروفیل و ... در صنعت بسیار پرکاربرد هستند و اطلاع از چگونگی تعیین قیمت آن‌ها مهم است.
بازار مسکن دچار رکودی بسیار عمیق شده است. معامله‌گران می‌گویند حجم خرید و فروش در این بازار کاهش قابل‌توجهی را این روزها تجربه می‌کند.
پلیس دوبی با بهره‌گیری از هوش مصنوعی و زیر نظر گرفتن رفت و آمد شهروندان، ترددهای غیر ضروری آنها را ردیابی و با خاطیان برخورد جدی می‌کند.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اعلام کرد: حدود ۲۲۰ تا ۲۳۰ میلیارد تومان برای پرداخت انواع وام های دانشجویی در نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹-۹۸ پیش بینی شده است.
توافقنامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و صنایع وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به ارزش ۱۵۰۰ میلیارد ریال به امضا رسید.
مرکز امور مدرسان اعضای هیئت علمی دانشگاه فنی و حرفه ای، آیین نامه ارتقاء اعضای هیئت علمی فنی و حرفه ای را تدوین کرد.
سخنگوی ایرلاین کانتاس استرالیا به تازگی در پاسخ به سوال یکی از گزارشگران، از چگونگی پاکسازی و ضدعفونی کردن هواپیماهای حامل مسافران قرنطینه شده در شهر ووهان چین از ویروس کرونا سخن می‌گوید.
رئیس کمیسیون انرژی:
رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نخستین جایی که از سوی دشمن در تحریم هدف قرار می گیرد حوزه انرژی از جمله نفت، گاز و پتروشیمی است گفت: دشمن در این تحریم موفق نخواهد شد.
یک زلزله پژوه مطرح کرد؛
استاد پژوهشگاه زلزله‌شناسی، با انتقاد نسبت به احداث ساختمان و افزایش جمعیت در کنار گسل‌های بزرگ تهران و پردیس گفت: مسأله اصلی، نبود پژوهش درباره زلزله نیست؛ بلکه عملیاتی نشدن پژوهش ها است.
امروزه در اكثر نقاط دنيا تحول عظيمي در تكنولوژي بتن براي دستيابي به بتنهای با مقاومت بالا پديد آمدهاست. كاربرد پوزولانها و افزودنیها در بتن براي دستيابي به بتنهای با مقاومت بالا و با دوام، چند سال است كه در صنعت بتن جا باز نموده است. ريزي نسبي بسيار زياد پوزولان ها و ايجاد واكنش با هيدروكسيد كلسيم موجود در سيمان، اين ماده سبب كاهش تخلخل و نفوذپذيري و افزايش دوام و مقاومت در بتنها شده است. در اين تحقيق نقش پودر پوسته تخم مرغ و تأثير آن بر خواص مكانيكي و پايايي بتن و رسيدن به درصد بهينه استفاده ازپوسته تخم مرغ جهت كسب مقاومت بالا و دوام مناسب مورد بررسي قرار گرفته است
صفحه  از ۲