تازه ترین اخبار
پربازدید ها
سرمایه‌گذاری خارجی، اولویت شهرداری پایتخت
شهردار تهران جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی و تامین صدها پروژه اقتصادی جذاب با مشارکت سرمایه‌گذاران خارجی به‌عنوان اولویت پیش روی شهرداری تهران برای تحقق رشد فراگیر اقتصادی نام برد.
اداره مطلوب شهر با نگاه دولتی و اتکا به کمک‌های دولتی ممکن نیست
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با اشاره به محدودیت‌های مالی دولت برای کمک به شهرداری‌ها گفت: شهرداری‌ها باید با اتکا به مشارکت شهروندان و با بهره‌گیری از منابع مردمی شهر را اداره و پروژه‌های شهری را اجرا کنند.
گذشته و آینده تهران به فروش رفته است
شهر تهران در سال‌های اخیر با مشکلات مالی بی‌سابقه‌ای روبه‌رو بوده است. سنگین‌ترین بدهی‌ها و عدم وجود منابع تامین آن، مشکل و باری سنگین بر دوش شهردار و شورای شهر است.
چند درصد مسئولان ساکن منطقه یک تهران هستند؟
یک کارشناس مسکن در برنامه ثریا تصریح کرد: تنها کاری هم که دولت کنونی در چندسال اخیر انجام داده است ارائه وام خرید بوده است که این هم سیاست دولت یازدهم نیست بلکه همان سیاست سال ۷۲ است و با همان مکانیزم اجرایی می‌شود و به روز رسانی هم نشده است.
چرا شهربازی پادادشهر هنوز بازگشایی نشده است؟
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اهواز با اشاره به آخرین روند بازسازی سیستم برق شهربازی پادادشهر، تعلل پیمانکار و ایجاد مشکلات در طراحی این شبکه را دلایل تأخیر در بازگشایی این شهربازی دانست.
بافت فرسوده، غول خفته تهران
بافت فرسوده، کابوس تهرانی‌ها شده ،چراکه آن‌ها چندین سال است که از مدیریت بحران پایتخت ناامید شده‌اند.
اختلاف ۳۲ هزار میلیاردی در بدهی‌های شهرداری تهران
براساس گزارش مالی منتشره از میزان درآمد و هزینه شهرداری تهران در شش ماهه اول سال، هزینه‌های شهرداری نزدیک به یک هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان از میزان درآمد آن بیشتر شده است، اختلافی که قابل تامل است. براساس این گزارش این اختلاف مربوط به ۹۷۳ میلیارد تومان وام دریافتی و ۲۹۸ میلیارد تومان استرداد واحدهای شهرداری است که هیچ کدام در سیستم درآمدی ثبت نشده‌است.
آیا شهرهای جدید ایده‌آل هستند؟
شهرهای جدید با توجه به وضعیت گذشته و فعلی شهرهای کشور و آینده‌نگری، فرصتی مناسب برای احیای شهرسازی ایرانی و اسلامی فراهم می‌کنند. اما به گفته کارشناسان شهرهای جدید ما با مسائل مختلفی ازجمله ضعف در حمل‌ونقل ،نبود زیرساخت‌های فنی و ساختاری و کاهش کیفیت زندگی روبرو هستند.
هزینه اداره پایتخت طی کمتر از ۱۵ سال، ۴۰ برابر شده است
عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران گفت: هزینه اداره شهر تهران طی کمتر از ۱۵ سال، ۴۰ برابر شده است و این افزایش تصاعدی هزینه‌ها و فقدان درآمد پایدار موجب شده است که مدیریت شهری به استفاده از درآمد ناپایدار و حتی پیش‌فروش شهر روی بیاورد.
سایه سنگین خانه‌های عظیم در کوچه‌های تهران
پنجره‌هايي كه تا ديروز به كوه، شهر و پارك مجاور خانه باز مي‌شد امروز رو به طبقات مياني ساختمان‌هايي عظيم و بلندمرتبه باز مي‌شود كه خودخواه و بي‌اعتنا باريك‌ترين معبرها را به زير سلطه‌شان درآورده‌اند؛ خانه‌هايي كه نه امروز و نه همان ۲۰سال پيش نتوانستند حس مشتركي با خانه‌هاي قديمي‌تر و مختصات محله‌ها پيدا كنند.