تازه ترین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
واگذاری تراکم محدود شد
شهردار تهران طی بخشنامه‌ای مهم صدور هرگونه هولوگرام مربوط به عوارض ساختمانی در مناطق را تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام کرد.
ممنوعیت صدور هرگونه مجوز تراکم شناور تا اطلاع ثانوی در تهران
شهردار تهران؛ صبح امروز در بخشنامه‌ای صدور هرگونه هولوگرام جدید را در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام کرد و مناطق ۲۲ گانه شهرداری مکلف شدند پرداخت نقدی مودیان را به حساب خزانه شهرداری واریز و از هرگونه پرداخت پشت باجه خودداری کنند.
منشأ استرس پایتخت‌نشین‌ها
بر اساس رتبه‌بندی یک شرکت بین‌المللی شهرهای بغداد (عراق)، کابل (افغانستان)، لاگوس (نیجریه)، داکار (سنگال)، قاهره (مصر) و تهران (ایران) به ترتیب پر استرس‌ترین شهرهای جهان معرفی شده‌اند.
آسوده بخوابید که شهر بی شهردار در امن و امان است
جلسه علنی امروز شورای اسلامی تبریز بدون هیچ دستوری مبنی بر بررسی موضوع انتخاب شهردار برگزار شد تا این شهر بدون شهردار، همچنان در امن و امان در خواب مدیریتی به سر ببرد.
تخصص و تجربه؛ ‌ملاک انتخاب مدیران شهری است
انتصاب‌های شهردار تهران و مدیرانی که محمدعلی نجفی در روزهای گذشته برای سمت‌های مختلف شهرداری تهران انتخاب کرده است در روزهای گذشته واکنش‌های مختلفی را به‌دنبال داشته است.
غلبه بر رکود از مناطق پوسیده پایتخت با ۹گام
نسخه نفوذ به بافت فرسوده، در قالب «پلان سوم» رونق مسکن، به دولت ارائه می‌شود.
تهران دکل‌خوار
تهرانی‌های زیادی به دادگاه شکایت برده‌اند که دکل‌های فشار قوی برق، زندگی و سلامتی‌شان را نشانه گرفته است اما مدیران شرکت برق منطقه‌ای اعلام می‌کنند که دکل‌ها مزاحم زندگی شهروندان نشده‌اند بلکه شهرداری با ساخت‌وساز غیرمجاز پایش را در حریم دکل‌ها دراز کرده و برای شهروندان دردسرساز شده است.
کرج کلانشهری با نقش مکمل تهران
کرج از سال‌های ٣٥ تاکنون در کنار تهران رشدی شتابان داشته است؛ به ‌گونه‌ای که در برابر رشد پنج‌برابری تهران در این ایام، کرج رشدی ١٢٩برابری داشته است؛ در واقع کرج بخشی از این رشد را به جانشینی تهران انجام داده است.
معرفی سه مسیر مکمل مصوبه دولت برای «ایجاد بازار رسمی ویلاسازی»
ترکیب ثانویه پادزهر جنگل‌خواری در استا‌ن‌های شمالی کشور در قالب هشت اقدام کلیدی از سه مسیر عمده، تشریح شد.
نارضایتی سه گروه شهروند از کارنامه مدیریت شهری
نمره سه گروه از پایتخت‌نشین‌ها به عملکرد شهرداری با انجام یک پژوهش شهری مشخص شد. میانگین رضایت «نخبگان شهری»، «عموم مردم» و «شورایاران»، از مدیریت شهری، از 5 نمره، در سطح 8/ 2 قرار دارد که از نظر کارشناسان «رضایت نسبی اما شکننده» توصیف می‌شود.