یک عضو هیات مدیره انجمن مهندسی سواحل و سازه‌های دریایی گفت: با حفر چاه در حاشیه قنات‌ها به کشاورز اجازه داده‌ایم هر نوع کشتی را انجام دهد. این مسئله سبب شده «سطوح پیزومتری» در چاه‌های مادر قنات تغییر کند و بسیاری از قنات‌ها از بین بروند.
یک عضو هیات علمی پژوهشکده علوم محیطی پاسخ داد:
یک عضو هیات علمی پژوهشکده علوم محیطی دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه بوی نامطبوع اطراف دریاچه چیتگر منبعی غیر از دریاچه دارد، گفت: ممکن است علت این بو کود نامناسبی باشد که برای فضای سبز اطراف دریاچه استفاده می‌شود.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سسازمان محیط زیست اگر نه می‌گوید باید راه حل جایگزین ارائه کند. اگر صرفاً نه بگوییم اصلاً کسی به ما محل نمی‌گذارد و ما را خیلی راحت دور می زنند.
سر تیم تألیف کتاب انسان و محیط زیست از آغاز تدریس این کتاب از ابتدای مهر امسال خبر داد و گفت:‌ کتاب انسان و محیط زیست برای نخستین بار در مقطع یازدهم برای تمامی رشته‌ها و دانش‌آموزان تدریس خواهد شد.
عضو هیئت‌مدیره موسسه زیست‌محیطی طروات بهار گفت: ما در شهرها بیش‌تر از حد نیاز خود از روشنایی استفاده می‌کنیم و در حیاط یا بالکن خانه خود، چراغی را روشن می‌گذاریم که خانه همسایه و سرتاسر خیابان را روشن می‌کند.
معصومه ابتکار طی آخرین گفت‌وگویی که در مقام رئیس سازمان محیط زیست کشور داشت با بیان اینکه «کمبود اعتبارات مانع بزرگ بر سر راه ما بود» نمونه‌هایی از هجمه‌ها و فشارها بر این سازمان را تشریح کرد.
مشاور ارشد رئیس سازمان محیط زیست گفت: محیط زیست طبیعی رکن و ریشه محیط زیست است و در صورت آسیب این بخش تمامی محیط زیست آسیب می بیند.
انتصاب رئیس جدید سازمان حفاظت محیط‌زیست و انتظارات از وی، همچنان در رأس اخبار محیط‌زیستی قرار دارد.
کارنامه سازمان حفاظت محیط زیست در حوزه محیط زیست انسانی که طی سال‌های گذشته به دلیل تشدید آلودگی هوا مورد توجه بیشتر قرار گرفته منتشر شد.
این هفته سازمان محیط زیست در پردیسان روزهای شلوغی را ثبت کرد چرا که ابتکار چمدانش را از کشتی به گِل نشسته سازمان محیط زیست بست و کلید اتاق خود را به عیسی کلانتری سپرد؛ جدایی معصومه ابتکار از سازمان محیط زیست پر رنگ‌ترین اتفاق زیست محیطی هفته بود.
صفحه  از ۳۵