رئیس اداره حفاظت محیط زیست از توقف پروژه‌ انتقال زهاب‌های غرب اهواز به تالاب هورالعظیم ( شبکه چمران) و دعوی قضایی علیه سازمان آب و برق خوزستان خبر داد.
دانشمندان دریافته اند تاثیر گرما و خشکسالی مرتبط با ال نینو ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ ، مسئول بزرگ ترین میزان افزایش سالانه دی اکسیدکربن جو در حداقل ۲۰۰۰ سال پیش بوده است.
معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست بابیان اینکه ما در تمامی بحران‌های محیط‌زیستی از جمله فرسایش خاک و پوشش‌های گیاهی، مصرف بی‌رویه انرژی‌های فسیلی، آلودگی محیط‌زیست و استفاده بی‌رویه آب رتبه اول جهان را داریم، گفت: متأسفانه ما به هر منبع تجدیدپذیری که روی آوردیم آن را تجدید ناپذیر کردیم.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران آلودگی هوا را یکی از اصلی‌ترین چالش‌های پایتخت دانست که یک‌روزه ایجاد نشده است و باید با برنامه و سازوکار لازم و همراهی و همسویی همه نهادها سراغ آن رفت.
بررسی نتایج مطالعه جدید نشان می دهد خاک گرم و خشک موجب تسریع فاجعه گرمایش جهانی می شود.
رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه پردیسان وضعیت مناسبی ندارد، گفت: سازمان حفاظت محیط زیست به دلیل اینکه از لحاظ بودجه سازمانی «فقیر و مستضعف» است، شرایط مالی مناسبی برای به‌سازی پارک پردیسان را ندارد.
معاون محیط طبیعی اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان با بیان اینکه مشکلات حادی در تالاب هورالعظیم وجود دارد، اظهار کرد: هورالعظیم نیازمند آبگیری مدون و مدام و برنامه‌ریزی شده است و نه آبگیری مقطعی. آبگیری مقطعی تنها معضلات هورالعظیم را بیشتر کرده است.
معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر اینکه باید در توسعه روستایی به مدل بومی توسعه در روستاها بیندیشیم تصریح کرد: برنامه ریزان و صاحبنظران نباید اینگونه بیندیشند که روستایی زمانی توسعه می یابد که شهری شود .
محققان هشدار می دهند بروز دست اندازهای هوایی در حین پرواز در طول دهه های آینده به دلیل تغییرات اقلیمی تا سه برابر افزایش خواهند یافت.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: قصد داریم با استفاده از آب‌های خاکستری، بهینه‌سازی مصرف در سطح شهرها و خانه‌ها در بحث صرفه‌جویی مصرف آب، شهرهای جدید را به الگویی برای سایر شهرها تبدیل کنیم.
صفحه  از ۳۶