رئیس هیئت ‌مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت در نامه‌‌ای به رئیس دفتر رئیس‌جمهور، خواستار ممانعت از صدور حکم رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور شد.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس با اشاره به چالش های اجرای مجری ذی‌صلاح در کشور گفت: یکی از عواملی که باعث شده تا مجری ذی‌صلاح در سطح کشور اجرایی نشود، عملکرد بعضی از مجریان است که اخلاق حرفه‌ای را رعایت نکرده و در ارائه خدمات واقعی، به نحو شایسته‌ای عمل نمی‌کنند.
آزمون ورود به حرفه مهندسان طی روزهای پنجشنبه ۲۰ و جمعه ۲۱ مهرماه علاوه بر برگزاری در حوزه دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) در شهرستان کاشان نیز در دو نوبت برگزار می‌شود.
آزمون ورود به حرفهٔ مهندسان، کاردانان و معماران تجربی در استان بوشهر روزهای ۲۰ و ۲۱ مهرماه امسال برگزار می‌گردد
مشاور معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی گفت: انتشار آمار ۴۰۰ هزار عضو سازمان‌های نظام مهندسی که حداقل نیمی از آنها به اصطلاح صلاحیت‌دار هستند، نه تنها ارزش نیست که موضوعی کاملا ضد ارزش در امر توسعه کشور است.
مشاور معاون مسکن‌و‌ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: بازنگری جدی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان به گونه‌ای که اولا مرتفع‌کننده نواقص نظام موجود و ثانیا تامین‌کننده موجبات تحقق پیش‌نیازهای اولیه عرضه خدمات فنی‌و‌مهندسی برای ورود به بازارهای جهانی باشد، ضروری است. این موضوع نه یک انتخاب مدیریتی که یک اجبار و الزام استراتژیک برای کشور است.
مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه و شهرسازی در نشست دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه و شهرسازی با سازمان نظام‌مهندسی ساختمان اصفهان گفت: تعاملات سازنده و ارشادی بین وزارت راه و شهرسازی با سازمان‌های نظام‌مهندسی ساختمان استان‌ها در یک فرایند منسجم برای اعتلای مهندسی ساختمان کشور و ارتقای جایگاه مهندسان از جمله اهدافی است که به دنبال آن هستیم.
در سومین نشست مدیران مسکن و ساختمان منطقه ۵ کشور، برنامه طرح آموزش کارآموزی مهندسان توسط استان فارس ارایه و مقرر شد تا پس از تایید جهت اجرا به سازمان ابلاغ شود و در صورت اجرای موفق در استان فارس به سایر استان‌های کشور تسری یابد.
اولین جلسه کمیته ایمنی استان قزوین با حضور نمایندگانی از معاونت عمرانی استانداری، اداره کل راه و شهرسازی، اداره کل کار و رفاه اجتماعی، شهرداری قزوین، سازمان نظام‌مهندسی ساختمان و رئیس سازمان نظام کاردانی ساختمان در محل اداره کل راه و شهرسازی استان تشکیل شد.
مديركل دفتر مقررات ملّي و كنترل ساختمان از برگزاری اولين همايش ملی ترويج مقررات ملی ساختمان در اردیبهشت سال ۹۷ خبر داد.
صفحه  از ۸