رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: بیش از ۲۵ سال از عمر قانون نظام مهندسی ساختمان کشور می‌گذرد و در حال حاضر این قانون نیاز به بازنگری و اصلاح دارد.
با توجه به نمونه برداری انجمن تولید کنندگان لوله و اتصالات پی وی سی از محصولات آن شرکت در بازار کل کشور، شرکت مذکور همه موارد استاندارد را با موفقیت پشت سرگذاشته و حائز دریافت رتبه برتر شده است.
براساس گزارش معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران، کاهش عرضه مسکن در شهر تهران می‌تواند تقاضا را به سمت بازار اجاره سوق دهد که خود در نهایت ممکن است سرعت رشد اجاره بها در شهر تهران را مشابه ماه‌های اخیر بیش از پیش افزایش دهد.
اتهاماتی که امروز به سازمان‌های نظام ‌مهندسی در رابطه با امضافروشی و ظهور و فعالیت شرکت‌های صوری نسبت داده می‌شود، درنتیجه تخلفات افراد و گروه‌های خاصی است که با سوءاستفاده از وضعیت غیرشفاف، امور را به نحوی به نفع خود پیش می‌برند که درنهایت دود آن به چشم تمامی جامعه مهندسی می‌رود.
حدود یک سال از مطرح شدن نام «طرح اقدام مسکن ملّی» می‌گذرد، طرحی که برای خانه دار کردن بخشی از اقشار جامعه طراحی شده است.
رئیس هیئت ‌مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت در نامه‌‌ای به رئیس دفتر رئیس‌جمهور، خواستار ممانعت از صدور حکم رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور شد.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس با اشاره به چالش های اجرای مجری ذی‌صلاح در کشور گفت: یکی از عواملی که باعث شده تا مجری ذی‌صلاح در سطح کشور اجرایی نشود، عملکرد بعضی از مجریان است که اخلاق حرفه‌ای را رعایت نکرده و در ارائه خدمات واقعی، به نحو شایسته‌ای عمل نمی‌کنند.
آزمون ورود به حرفه مهندسان طی روزهای پنجشنبه ۲۰ و جمعه ۲۱ مهرماه علاوه بر برگزاری در حوزه دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) در شهرستان کاشان نیز در دو نوبت برگزار می‌شود.
آزمون ورود به حرفهٔ مهندسان، کاردانان و معماران تجربی در استان بوشهر روزهای ۲۰ و ۲۱ مهرماه امسال برگزار می‌گردد
مشاور معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی گفت: انتشار آمار ۴۰۰ هزار عضو سازمان‌های نظام مهندسی که حداقل نیمی از آنها به اصطلاح صلاحیت‌دار هستند، نه تنها ارزش نیست که موضوعی کاملا ضد ارزش در امر توسعه کشور است.
صفحه  از ۹