تازه ترین اخبار
پربازدید ها
صدور حکم دادگاه بدوی پرونده عوامل حادثه تروریستی رژه اهواز
رئیس‌کل دادگستری استان خوزستان گفت: حکم دادگاه بدوی پرونده عوامل حادثه تروریستی رژه خونین ۳۱ شهریورماه سال ۹۷ اهواز صادر شد.
اخراج تروریست‌ها راهی برای دستیابی به آرامش
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: منطقه غرب آسیا با وجود تروریست‌های آمریکایی همیشه در تنش است و برای رسیدن به آرامش باید این تروریست‌ها را از منطقه اخراج کنیم.
ثبت ملی ساختمان قدیم اداره بندر و کشتیرانی خرمشهر
ساختمان قدیم اداره بندر و کشتیرانی خرمشهر یکی از این بناهای ارزشمند، هویت ساز و بسیار موثر در مسایل استراتژیک خرمشهر و همچنین دوران دفاع مقدس بوده که جهت تاب آوری بیشتر بمناسبت روز سوم خرداد در لیست آثار ملی دفاع مقدس این شهرستان به ثبت رسید.
موج دوم کرونا از شهرستان‌های شرق ماهشهر در راه است
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرماهشهر گفت: شهرستان رامشیر همسایه شرقی دچار بحران شیوع کرونا شده است، از مردم شهرستان ماهشهر درخواست عاجزانه داریم که ارتباط را با مردم دوست داشتنی رامشیر برای جلوگیری از موج دوم شیوع کرونا، قطع کنند.
انتشار محازی نشریات دانشگاه شهید چمران
به دلیل تعطیلی چاپخانه دانشگاه شهید چمران اهواز و نبود امکان چاپ و نشر کاغذی نشریات دانشجویی، چندین نشریه با موضوعات تخصصی دانشگاهی یا در زمینه ویروس کرونا، به صورت مجازی منتشر شدند.
فعالیت شرکت‌های پارک علم و فناوری خوزستان برای مقابله با کرونا
رئیس پارک علم و فناوری خوزستان با بیان اینکه چند شرکت زیر مجموعه پارک علم و فناوری در زمینه مقابله با کرونا در حال فعالیت هستند، گفت: یکی از شرکت‌های زیر مجموعه پارک علم و فناوری خوزستان روزانه ۲ هزار و ۵۰۰ دست لباس محافظ کادر درمان را تولید می‌کند و همچنین سه شرکت دیگر روزانه ۳ هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده تولید می‌کنند.
شرایط حذف ترم برای دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز
علیرضا جلیلی‌فر در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به شیوع ویروس کرونا و برگزاری کلاس‌های دانشگاه به صورت مجازی، اظهار کرد: با توجه به اینکه همه کلاس‌های نظری دوره کارشناسی برگزار می‌شوند در نتیجه انتظار داریم زحمتی که کشیده می‌شود به هدر نرود. وی افزود: مجموعه معاونت آموزشی و کل دانشگاه درحال تلاش است تا شرایطی ایجاد شود که ترم فعلی حذف نشود و دانشجو متضرر نشود. معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی در خصوص شرایط حذف درس یا ترم گفت: ما برای حذف ترم مشکلی نداریم اما شرایطی هم برای حذف ترم می‌گذاریم؛ اگر دانشجویی شرایط خاصی دارد و برای ما ثابت شود که امکانات مورد نیاز برای استفاده از کلاس‌های مجازی را ندارد، می‌تواند نیم‌سال را حذف کند. جلیلی‌فر ادامه داد: اصرار ما برای دانشجویان کارشناسی این است که دروس نظری حذف نشوند. همچنین برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی، حذف نیم‌سال یا درس، منوط به این مساله است که درس‌ها عملی باشند. اگر درسی به هر دلیلی ارائه نشده است، یکی از راه‌های آن حذف است. اما راه حل دیگر اضافه شدن درس موردنظر برای ترم بعد بدون احتساب واحدهای مربوط به آن درس است. یعنی درسی که مربوط به این نیم‌سال است اگر به نیم‌سال ۹۹_ ۱۴۰۰ اضافه شود، ما آن را برای نیم سال ۹۸_۹۹ حساب می‌کنیم. وی در خصوص نحوه برگزاری کلاس‌های عملی بیان کرد: اگر شرایط مناسب شود، پیشنهاد ما این است که کلاس‌های عملی به صورت فشرده در مرداد و شهریور برگزار شوند تا حذف نیم‌سال و ضرر دانشجو به حداقل برسد. معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز در پایان گفت: دانشجویی که مشکل خاصی ندارد، دلیلی ندارد درسی را حذف کند. حذف درس در شرایط خاص و درصورتی‌ است که درس تشکیل نشده باشد یا دانشجو امکانات خاصی برای استفاده از کلاس‌های مجازی نداشته باشد. کلاس‌های درس به صورت مجازی ارائه می‌شوند و سعی می‌کنیم کیفیت را نیز حفظ کنیم تا کمترین ضرر به دانشجو برسد.
راه‌های اصلی اهواز در روز طبیعت مسدود است
شهردار اهواز گفت: در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین راه‌های اصلی اهواز مسدود خواهد شد و از مردم خواهش می شود که در این دو روز اصلاً از خانه خارج نشوند.
سیلاب مهمان رودخانه‌ شهرستان باغملک شد
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان باغملک گفت: در پی سیلابی شدن رودخانه در شهرستان باغملک یک چوپان مفقود شد.
سهل انگاری مهم ترین دلیل ابتلا به کرونا
بیماران مبتلا به ویروس کرونا که این روزهای عید را در بیمارستان می گذرانند یا نکات بهداشتی را رعایت نکردند و یا اینکه قربانی سهل‌انگاری دیگر شهروندان شده‌اند.
احتمال وقوع سیلاب در فروردین‌ماه/ تاب‌آوری رودخانه‌ها افزایش می‌یابد
مدیر دفتر برنامه‌ریزی منابع آب سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به پیش‌بینی سازمان هواشناسی در خصوص وقوع بارش ها در فروردین و اردیبهشت ماه سال آینده گفت: وقوع بارش ها در این سطح نگران کننده خواهد بود و می تواند باعث وقوع سیلاب در خوزستان شود.
با سوختگی به بیمارستان می‌روید، با کرونا برمی‌گردید
معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی شوشتر گفت: در صورتی که مراسم چهارشنبه‌سوری برگزار شود و کسی دچار سوختگی شود، احتمال دارد با سوختگی به بیمارستان مراجعه کند اما با کرونا به خانه برگردد.
جاماندگان مسکن ملی بخوانند
معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره‌کل راه و شهرسازی خوزستان از آغاز ثبت‌نام جاماندگان مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن در خوزستان از ساعت ۱۰ صبح امروز، ۲۶ اسفندماه خبرداد.
ریزش جدید ملخ در خوزستان رخ نداده است
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه براساس اعلام سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد، خوزستان در رینگ اول هجوم ملخ قرار دارد، گفت: از ۱۸ اسفندماه تا کنون ریزش جدید ملخ در استان رخ نداده است.