تازه ترین اخبار
پربازدید ها
ساخت شهرک انرژی منجر به افزایش درآمد خوزستان می شود
استاندار خوزستان گفت: ساخت شهرک صنعتی امیدیه به افزایش تولید، ارزش افزوده و درآمد ناخالص برای استان منجر خواهد شد.
چه تقدیری برای «قلعه مدرسه» بهبهان رقم خورده است؟
مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بهبهان گفت: مشکلات عمده‌ای که در خصوص بنای تاریخی «قلعه مدرسه» وجود دارد به خاطر فاصله این بنا تا مرکز شهر است.
۲۰ کشته و آوارگی خانواده ها؛ نتیجه درگیری های ۲ ساله پتک باغملک
نماینده مردم ایذه و باغلمک در مجلس شورای اسلامی گفت: ۲۰ کشته و آوارگی برخی خانواده ها، نتیجه دو سال اختلاف طایفه ای در روستای پتک باغملک بوده است.
توسعه صنایع پایین‌دستی راهکار اصلی حل مشکل اشتغال است
فرماندار شهرستان بندر ماهشهر گفت: توسعه صنایع پایین‌دستی و تبدیلی راهکار اساسی حل مشکل اشتغال است.
بررسی صدور مجوز مرز هوایی در دزفول روی میز وزارت کشور
معاون امنیتی انتظامی استاندار خوزستان با اشاره به پیگیری‌های استانداری برای اخذ مجوز مرز هوایی دزفول گفت:‌ طبق دستور استاندار تا زمان اخذ این مجوز محصولات دزفول و شمال استان از طریق فرودگاه اهواز بارگیری شود.
کاهش ساعت کاری در روزهای گرم
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان از کاهش ساعت کاری در روزهای گرم خبر داد و گفت: ساعت کاری ادارات در شهرهایی که دمای آنها به بالای 49 درجه سانتیگراد برسد، تا ساعت 13 خواهد بود
کاهش 196 مگاواتی پیک بار در تابستان امسال
با هماهنگی های به عمل آمده با سازمان ها، ادارات و شرکت های بزرگ مستقر در استان خوزستان، 196 مگاوات از پیک بار شبکه توزیع برق استان در تابستان امسال کاهش می یابد
کارون همچنان بدهکار اظهارنظرهای حماسی مسئولان فلات مرکزی
یک فعال محیط زیست گفت: امروزه اظهارنظرهای غیرکارشناسی و حماسی زیادی در خصوص آب کارون گفته می‌شود؛ این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شوند که اساسا کارون هنوز بدهکار حق‌آبه طبیعی دشت تفتیده خوزستان و تالاب‌های خشک آن است.
گرد و خاک خوزستان ناشی از دخالت بی‌رویه در محیط زیست است
معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان گفت: پدیده گرد و خاک خوزستان و دوده‌های پرکلاغی خاکستر که در شهر اهواز مشاهده می‌شود و سایر موارد آلودگی، همه ناشی از دخالت بی‌رویه انسان در محیط زیست است.
توقف طرح‌های عمرانی مسجدسلیمان در نبود شهردار
فرماندار مسجدسلیمان از متوقف شدن طرح‌های عمرانی این شهر به دلیل نبود شهردار خبر داد.
ساخت 4744 واحد مسکن مهر در ایذه
مدیر اداره راه و شهرسازی ایذه گفت: تاکنون ساخت 4 هزار و 744 واحد مسکن مهر این شهرستان به پایان رسیده و 4 هزار خانوار در این واحدها ساکن شده‌اند و ساخت 5 هزار و 456 واحد باقی‌مانده در حال انجام است و ادامه دارد.
وقتی خاکریزی جایگزین لایروبی کارون می‌شود
کاربری این پروژه رستوران، کافی‌شاپ، فروشگاه و پارکینگی با ظرفیت 100 خودرو تعیین شده است. ایجاد اسکله تفریحی ورزشی با ظرفیت 40 فروند قایق موتوری و 10 فروند جت اسکی نیز از دیگر اقداماتی است که قرار است از سوی استانداری خوزستان به عنوان کارفرما برای این پروژه در وسط رودخانه کارون در نظر گرفته شود. اطلاعات ذکر شده، روی تابلوی این پروژه گردشگری که در نزدیکی بنا نصب شده، فهرست شده‌اند.
از نگاه انبو‌ه‌سازان؛ توجه همه جانبه به مسکن مهر عامل رکود بخش مسکن
پورحاجت با بیان اینکه سیاست‌های ناصحیح در سال‌های گذشته در بحث مسکن مشکلات فراوانی را برای این حوزه به وجود آورد، افزود: هنگامی که منابع عظیمی از سرمایه حول پروژه مسکن مهر معطوف شد، حوزه تولید مسکن تبعات سنگین را در این زمان متحمل شد.
تشکیل شورای مسکن، خواسته انبوه‌سازان خوزستان
رییس انجمن صنفی انبوه سازان مسکن خوزستان گفت: ما به عنوان بخش خصوصی از مسئولین استانداری تقاضا داریم تا توجه ویژه‌ای به این بخش در حوزه مسکن داشته باشند.