بیش از نیمی از فایل‌های موجود در بازار آپارتمان‌های لوکس متراژ از گروه سنی «نوساز» و «تازه‌ساز» و عمدتا کلیدنخورده هستند.
دبیر کانون سراسری بتن آماده با بیان این‌که بخش بتن آماده ظرفیت گردش مالی ۹۰هزار میلیارد تومانی را در سال دارد، گفت: باید با بتن مانند مواد فاسدشدنی برخورد شود.
بر اساس جدیدترین آمار مربوط به بازار مسکن که دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی منتشر کرد، در دی ماه امسال ۱۰ هزار و ۸۶۲ فقره معامله مسکن به ثبت رسیده که نسبت به ماه مشابه سال قبل (دی ۹۷) که تعداد معاملات مسکن ۶ هزار و ۸۶۵ فقره بود، رشد ۳۶.۷ درصدی را نشان می‌دهد.
رییس سازمان مدیریت بحران کشور اعلام کرد که تاکنون بیش از ۲۰هزار میلیارد تومان اعتبار از سوی دولت برای ساخت و بازسازی مناطق سیل‌زده کشور در فروردین ماه پرداخت شده است.
مالیات با نرخ صفر که از ابتدای سال ۱۳۹۵ اجرا شده، برای واحدهای تولیدی، خدماتی و سایر مراکزی است که بیش از ۵۰ نفر نیروی کار دارند.
نکات ساده و در عین حال موثری را جمع آوری کرده ایم که به شما کمک می کند از خانه خود محافظت کنید و حتی سارقان را از ورود به املاک خود منصرف کنید.
طی ماه‌های اخیر شهروندان تهرانی که قصد خرید مسکن دارند بیشتر ترجیح می‌دهند از امتیاز خرید تسهیلات استفاده کنند؛ در حالی که در سایر شهرها تمایل به سپرده‌گذاری برای دریافت وام بیشتر است
با در نظر گرفتن قیمت ۷۷ هزار تومانی برای هر برگ از اوراق تسهیلات مسکن، زوجهای تهرانی باید حدودا ۱۷ میلیون تومان و زوجهای غیر تهرانی که در شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر زندگی می‌کنند باید حدودا ۱۴ میلیون تومان برای گرفتن سقف وام مسکن به علاوه وام جعاله هزینه کنند.
عقبه تصمیم به خرید اغلب معاملاتی که در نوروز صورت گرفته است، ریشه در جست‌وجو و چانه‌زنی طی اسفندماه دارد. نگاهی به آمار اسفند ماه 95 حاکی است حجم معاملات در این مدت نسبت به ماه قبل از آن (بهمن‌ماه) 20 درصد کاهش یافته است.
بازار مسکن کشور هنوز حال و هوای رکودی دارد و این را کمتر کارشناسی می تواند کتمان کند. از این روز برنامه ریزان این بخش تلاش دارند تا در سال ۹۶ زمینه ایجاد تحرک بیشتر در این بازار را فراهم کرده و فضای رکود بازار مسکن را بشکنند.
صفحه  از ۲