تازه ترین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
آماری از میزان مالکان و مستاجران مسکن در ۴۰سال گذشته
ناصرذاکری کارشناس اقتصاد مسکن با اشاره به اینکه تقویت و گسترش تعاونی های مسکن حرکت مهمی بود که دولت دوران دفاع مقدس انجام داد،گفت: دولت راه مناسب را در این دید که توزیع زمین انجام شود اما از طریق تعاونی های مسکن در اختیار مصرف کننده قرار دهد.
وقتی بی‌مهری مسکن مهر، عاملی برای رکود بازار می‌شود
بر اساس گفته‌های صاحب‌نظران مسکن مهر یکی از علل شیوع رکود بازار مسکن است و مسکن مهری که قرار بود آشیانه‌ای شود برای مردم، مهرش به دل مردم ننشست و ساکنان خود را رنجانده و مسکن مهرنشینان گلایه‌هایی از مسکن مهر دارند.
ضعف نظارتی اتحادیه املاک بر بنگاهها
مسکن یکی از دغدغه های اصلی زندگی هر انسانی است، در تمام جوامع و همه ملت ها انسانها برای تامین امنیت زندگی خود نیاز به مسکن دارند و به همین دلیل یکی از نیازهای اساسی انسانها خانه ای است که در ان زندگی می کنند.
گرایش خریداران مسکن به واحد‌های میان‌متراژ قدیمی
براساس آمارهای بانک مرکزی در مرداد ماه سال 1396 تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به 17هزار و 984واحد مسکونی رسید که در مقایسه با ماه مشابه سال قبل 6.1‌ درصد افزایش نشان می‌دهد.
چهار وجه اصلاح ساختاری بخش مسکن
کارشناسان و صاحبنظران حوزه مسکن با استناد به سه مولفه مهم، اجرای یک گام مقدماتی قبل از انجام انتصابات جدید در وزارت راه و شهرسازی را پیشنهاد کردند.
مسکن در آستانه پیش رونق
التهاب در بازار اجاره، نزدیک شدن قیمت مسکن به تورم و افزایش نسبی تقاضای خرید مسکن در استطاعت نشان می دهد هم اکنون بخش مسکن آمادگی ورود به دوره رونق را پیدا کرده است.
اجاره‌‌نشین‌ها، بازندگان بازار نامتعادل مسکن
بازار اجاره مانند بازارهای دیگر هر سال دستخوش تغییرات قیمتی است و معمولاً افزایش قیمت دارد اما با توجه به ثبات قیمت خرید و فروش و کاهش نرخ تورم، افزایش اجاره بها امسال بالاتر از نرخ‌های متعارف است که علت اصلی آن کاهش واحدهای عرضه شده پرمتقاضی است.
هزینه صدور کد رهگیری بر عهده بنگاه‌های املاک است
رییس سابق اتحادیه مشاوران املاک با تاکید بر این‌که هیچ بنگاه املاکی اجازه دریافت پول برای صدور کد رهگیری ندارد، گفت: بنگاه‌های املاک باید هزینه کد رهگیری را که برای خرید و فروش ۴ هزار تومان و برای اجاره ۲ هزار تومان است پرداخت کنند.