کد خبر: ۳۶۷۹۹
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۸ - ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ 06 August 2017
سلسله نشست‌های ایران‌شهر در مشهد در دومین نشست خود در استان و با سخنرانی هادی خانیکی به تحلیل شهر، ارتباطات و هویت و نقد بازگشت به کدام هویت می‌پردازد.
 نشست دوم از سلسله نشست‌های انديشه ايران شهری با سخنرانى دکتر هادی ختنیکی و با موضوع " شهر، ارتباطات و هویت: بازگشت به کدام هویت" در مشهد برگزار خواهد شد.

این نشست که چهارشنبه ۱۸ مردادماه در محل  مؤسسه آموزش عالی اقبال لاهوری به نشانی مشهد، بلوار سرافرازان، سرافرازان ۹ برگزار می‌شود از ساعت ۱۸ آغاز شده و  شهر، ارتباطات و هویت و مسئله بازگشت به کدام هویت را که از اندیشه‌های عنوان شده توسط دکتر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی دولت یازدهم است مورد تحلیل و موشکافی قرار خواهد داد. حضور برای علاقمندان در این نشست آزاد است.

گفتنی است دکتر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، با اندیشه ایران شهری از ابتدای دولت یازدهم کار خود را در وزارت راه و شهرسازی شروع کرد. این اندیشه تلاش دارد تا ایران را با تاریخ و گذشته پرباری که داشته پیوند دهد و باردیگر، توان و قدرت، فرهنگ و تمدن ایران را به دنیا معرفی کند.

پیش‌تر وزیر راه و شهرسازی در بیان اندیشه‌های خود درباره ایران‌شهری گفته بود: اگر بخواهیم برای آینده ایران چشم‌اندازی داشته باشیم این چشم انداز باید ریشه‌ای عمیق در تاریخ و فرهنگ ایران‌زمین، ارتباطی ساختاری با آیین اسلام و قدرت سازگاری با شرایط روز زندگی داشته باشد. من پیوند این سه عنصر بنیادین را در اندیشه ایران‌شهری جستجو می‌کنم و معتقدم مفهوم «نه شرقی نه غربی» در این اندیشه می‌تواند تجلی پیدا کند. این اندیشه نظام معرفتی‌ای است که به مردم ایران‌زمین تعلق دارد، نه سوسیالیست‌ها و غربی‌ها و اروپایی‌ها. اندیشه ایران‌شهری به ما تعلق دارد و همین موضوع است که سبب می‌شود ما به میراثمان حس تعلق داشته باشیم؛ موجب همبستگی اجتماعی می‌شود و مایه‌ آن می‌شود که چاره‌ای برای پدیده ازجاکندگی اجتماعی پیدا کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: