کد خبر: ۵۱۴۱۵
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۲ - ۱۰ تير ۱۳۹۹ 30 June 2020

افزایش تولید زنجیره فولاد در کشور

سرپرست وزارت صمت با بیان اینکه سهم حمل ریلی در ایران بسیار کم است و باید افزایش یابد گفت: امسال تولید شمش فولادی به ۴۲ میلیون تن افزایش می‌یابد.
به گزارش سازه نیوز به نقل از تسنیم، حسین مدرس خیابانی در مراسم ورود 65 دستگاه انواع ناوگان ریلی به شبکه سراسری راه‌آهن با تاکید بر اینکه وزارت صنعت برنامه گسترده‌ای برای افزایش تولید زنجیره فولاد دارد اظهار کرد: برنامه تولید شمش فولادی از 28 میلیون تن امسال به 42 میلیون تن افزایش خواهد یافت.

وی با قدردانی از برنامه ساخت خط دوم راه‌آهن سنگان-تربت-جندق به طول 800 کیلومتر افزود: این کار باعث تامین به موقع مواد اولیه و افزایش صادرات و تجارت محصولات فولادی خواهد شد.

سرپرست وزارت صمت با بیان اینکه تولید همیشه نیازمند حوزه لجستیک و زیرساخت است گفت: متاسفانه سهم حمل ریلی ایران بسیار کم است که باید افزایش یابد. خوشبختانه حمل ریلی کالای اساسی از 10 درصد سال 97 به 25 درصد افزایش یافته است.

مدرس خیابانی در بخش دیگری از سخنانش مجموع ذخایر معدنی ایران را 53 میلیارد تن اعلام کرد و گفت: این در حالیست که فقط از 500 میلیون تن آن بهره‌برداری می‌کنیم ما در کشور 68 نوع ماده معدنی داریم که معادل دو درصد معادن دنیاست.

وی با بیان اینکه بخش معدن می‌تواند جایگزین نفت شود گفت: در حال حاضر بخش معدن بار کاهش درآمدهای نفتی را بر دوش می‌کشد.