کد خبر: ۵۴۸۷۱
تاریخ انتشار: ۰۸:۱۹ - ۱۹ مهر ۱۴۰۰ 11 October 2021
نایب رئیس مشاورین املاک اهواز در خصوص قیمت مسکن، گفت: با توجه به افزایش هزینه‌های مربوط به حوزه تولید و ساخت و ساز و سایر هزینه‌ها، قیمت مسکن تقریبا واقعی است و حباب چندانی ندارد.

به گزارش سازه نیوز و به نقل از ایسنا:حسین نوذری در خصوص آخرین وضعیت معاملات مسکن در اهواز، اظهار کرد: در حال حاضر خرید و فروش، رهن و اجاره مسکن مانند ماه‌های گذشته در رکود قرار دارد و تغییری نداشته است.

وی افزود: ساخت و ساز مسکن ادامه دارد اما با توجه به گران شدن قیمت مصالح ساختمانی و کاهش تعداد خریداران در بازار مسکن، سازندگان ساخت و ساز خود را با سرعت کمتری پیش می‌برند تا از وضعیت آینده بازار آگاه شوند.

نوذری تصریح کرد: برای پیش بینی آینده بازار مسکن باید حداقل تا یکی دو ماه آینده منتظر ماند تا سیاست‌های جدید دولت در زمینه بخش مسکن و ساخت و ساز در کشور مشخص ‌شود.

نایب رئیس مشاورین املاک اهواز گفت: در رابطه با آینده بازار مسکن بنده پیش بینی‌ای ندارم و فعلا وضعیت این بازار، غیرقابل پیش بینی است.

 نوذری در خصوص قیمت مسکن، عنوان کرد: با توجه به افزایش هزینه‌های مربوط به حوزه تولید، ساخت و ساز و سایر هزینه‌ها، قیمت مسکن تقریبا واقعی است و حباب چندانی ندارد اما به دلیل کم بودن ملک برای رهن و اجاره، قیمت‌ها در این حوزه بالا و غیرواقعی است.

وی درباره تاثیر بساز و بفروش‌ها و صاحبان مسکن در قیمت مسکن نیز گفت: این افراد قطعا در قیمت مسکن موثر هستند اما جزو عوامل رده آخر در این موضوع هستند. قیمت مصالح ساختمانی، هزینه نیروی کار، هزینه‌های بیمه، پروانه ساختمان و نظارت‌های مربوطه افزایش یافته است و برای کاهش قیمت مسکن ابتدا لازم است تا این هزینه‌ها کاهش یابند.
نام:
ایمیل:
* نظر: