کد خبر: ۵۵۹۰۳
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۹ - ۱۰ فروردين ۱۴۰۳ 29 March 2024
معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

جابجایی ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار مسافر نوروزی از طریق ناوگان حمل‌ونقل عمومی تا نهم فروردین

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی از جابه‌جایی بیش از ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار مسافر از طریق ناوگان حمل‌ونقل عمومی از ابتدای طرح نوروزی تا نهم فروردین ماه خبر داد.

به گزارش سازه نیوز و به نقل از  ایسنا، سید کمال هادیان‌فر - معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی – در یک گفت‌وگو تلویزیونی با اشاره به سفرهای نوروزی و میزان ترددهای استانی، گفت: بیش از ۳۷۰ میلیون تردد از ابتدای طرح نوروزی یعنی ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۲ تا پنج شنبه نهم فروردین ماه در جاده‌های سراسر کشور ثبت شده که بیشترین آن در محورهای مازندران، گیلان، قم، شیراز، اصفهان و استان‌های جنوبی کشور به ثبت رسیده است و بیش از ۶۰ درصد از این سفرها را سفرهای نوروزی بین استانی تشکیل می‌دهد.

هادیان‌فر افزود: آمارها حاکی از آن است که بیش از ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از هموطنان از ناوگان عمومی کشور استفاده کردند که بیش از ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از این میزان از طریق ناوگان جاده‌ای و اتوبوس‌ها جابه‌جا شده اشت. همچنین تلاش شد تا عرضه بلیت ناوگان حمل‌ونقل عمومی بدون مشکل و با رعایت عدالت انجام شود.

مشهد اولین مقصد سفرهای ریلی

وی ضمن اشاره به میزان استفاده از قطار توسط مسافران نوروزی اظهار کرد: ۹۹۴ هزار نفر از هموطنان برای سفرهای نوروزی از قطار استفاده کردند که شهر مشهد اولین مقصد بوده است.

استقبال مردم از اتوبوس و شناورهای دریایی برای سفرهای نوروزی

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه استفاده از اتوبوس در ایام نوروز بیشتر از دیگر روش های حمل و نقل بود، خاطر نشان کرد: پس از اتوبوس، بیشترین تمایل استفاده از شناورهای دریایی بوده و بیش از ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از شناورها برای سفر یا به صورت تفریحی استفاده کرده اند.

افزایش ۲۷ درصدی سفرهای هوایی در نوروز ۱۴۰۳

هادیان فر گفت: بیش از یک میلیون و ۳۸۷ هزار نشست و برخاست هوایی در ۵۶ فرودگاه کشور ثبت شده و بیش از ۳۸۰ هزار مسافر نیز از فرودگاه امام خمینی (ره) جابه‌جا شدند. بنابراین میزان استفاده از ناوگان هوایی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۷ درصد افزایش داشته است.

وی در پایان افزود: سفرها در ۴ روز گذشته نسبت به اوایل فروردین ماه ۱۵ درصد افزایش یافته و شرایط جوی و شروع ماه مبارک رمضان موجب شده بود که سفرهای اوایل فروردین نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴ درصد کاهش یابد.