کد خبر: ۵۵۹۳۸
تاریخ انتشار: ۱۷:۲۴ - ۳۱ فروردين ۱۴۰۳ 19 April 2024
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران خبر داد؛

نوسازی ۲۶۰ هزار خانه در دولت سیزدهم

آئینی مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از نوسازی ۲۶۰ هزار خانه در دولت سیزدهم خبر داد.


به گزارش سازه نیوز و به نقل از  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد آیینی مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران و معاون وزیر راه و شهرسازی روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح ۳۹۲ واحد مسکونی بافت فرسوده نوسازی مردمی سمنان در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: نوسازی ۲۶۰ هزار خانه در دولت سیزدهم انجام شد و همچنین ۲۵ هزار واحد نوسازی شده در بافت‌های فرسوده کشور در آینده‌ای نزدیک با حضور رییس جمهور به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه ساخت چهار هزار و ۳۰۰ خانه در قالب برنامه چهارساله برای نوسازی بافت فرسوده در استان سمنان هدفگذاری شده است، اضافه کرد: ۲ هزار واحد مسکونی در دست ساخت است.

وی اظهار کرد: حدود ۵۵ درصد بافت فرسوده استان سمنان در وسعت ۲ هزار و ۱۰۰ هکتار را بافت تاریخی تشکیل می‌دهد که نوسازی این مناطق نیازمند همراهی و تعامل بیش از پیش وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای جذب سرمایه‌گذران است.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: یکی از دستورات جلسه پیش روی ستاد ملی بازآفرینی شهری با حضور رییس جمهور موضوع نوسازی و مقاوم‌سازی بافت فرسوده واقع در بافت تاریخی استان سمنان است.