روزهای آرام مستاجران

واسطه‌های ملکی در پایتخت می‌گویند که بازار اجاره به رسم ماه‌های پایانی سال و کاهش جابه‌جایی، روزهای آرامی را سپری می‌کند و نرخ‌ها ثبات نسبی دارد.
روزهای آرام مستاجران
استاندار آذربایجان غربی:

زلزله خوی به ۵۰۰‌ واحد مسکونی خسارت وارد شد

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به ارزیابی‌های های اولیه صورت گرفته از مناطق زلزله زده خوی گفت: در این زمین لرزه ۵۰۰‌ واحد مسکونی در ۱۵ روستا بین ۲۰ تا ۸۰ درصد خسارت دیده‌اند.
زلزله خوی به ۵۰۰‌ واحد مسکونی خسارت وارد شد
استاندار خوزستان در نشست شورای مسکن:
استاندار خوزستان گفت: انبوه سازی قیمت مسکن را کاهش خواهد داد؛ زمینه قابل رقابت‌سازی ایجاد شود تا انبوه‌سازان داخلی بتوانند با رده‌های خارجی معتبر نیز رقابت کنند.
/لایحه بودجه ۱۴۰۲/
دولت و مجلس در قالب تبصره ۱۱ لایحه بودجه سال آینده به دنبال آن هستند تا درآمدهای حاصل از فروش املاک مازاد دستگاه‌های دولتی را صرف درآمدهای غیرهزینه‌ای کنند که یکی از مهم‌ترین موارد آن تکمیل واحدهای باقی‌مانده مسکن مهر خواهد بود؛ مجلس پیشنهاد داده تا این نوع درآمدها در استان‌ها صرف پروژه‌های خود استان‌ها شود که ظاهرا دولت نیز با این پیشنهاد موافق است.
پروژه های در حال اجرای توسعه مسکن خوزستان مورد بازدید مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان قرار گرفت
پروژه های در حال اجرای توسعه مسکن خوزستان مورد بازدید مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان قرار گرفت
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خبر داد
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان از تکمیل مطالعات دفع آب‌های سطحی شهرهای خوزستان خبر داد و گفت: برای رفع مشکل آبگرفتگی معابر شهرهای خوزستان در زمان بارندگی باید شبکه آب‌های سطحی از شبکه فاضلاب جدا شود.
سد "چم‌شیر" در ۲۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر دوگنبدان در استان کهگیلویه و بویراحمد و بر روی رودخانه زهره در مراحل پایانی ساخت قرار دارد و صحبت‌های مطرح شده درباره آبگیری آن نگرانی‌ها را در خصوص تکرار یک فاجعه دوچندان کرده است. سدی که بر روی سازند گچساران، یعنی همان سازندی که سد گتوند بر روی آن بنا شده، ساخته شده است و باید دید که در صورت آبگیری آن چه تبعاتی برای خوزستان و حیات مردمانش دارد؟
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان اندیمشک مطرح کرد؛
نهضت ملی مسکن اندیمشکرئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان اندیمشک با اشاره به تایید نهایی ۱۷۰۰ نفر از متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن این شهرستان گفت: تاکنون زمین با کاربری مسکونی برای ساخت ۵۰۰ واحد تامین و تحویل تحویل بنیاد مسکن شده است.
یک کارشناس حوزه ریلی با اشاره به هوای سرد در بعضی نقاط ایران و مشکلات ایجاد شده برای حمل‌ونقل ریلی گفت: مسایل مدیریتی را نمی‌توان فقط به یک سال گذشته نسبت داد، اما متاسفانه نگاه غلطی در ذهن برخی همکاران ما وجود دارد که امروز از بحران عبور کردیم و دیگر نیازی به انجام اقدام جدید نیست؛ برخی کوتاهی‌ها از سال‌های گذشته وجود داشته و عبرت‌گیری از ناگواری‌ها و سوانح متاسفانه ضعیف بوده‌ است.
نرخ واحدهای کوچک در تهران، بسته به موقعیت و امکانات آپارتمان‌ها متغیر است؛ اما با نقدینگی کمتر از ۱.۵ میلیارد تومان می‌توان در جنوب و برخی مناطق مرکزی تهران خانه‌دار شد.
بنا به گفته رییس بنیاد مسکن بیش از ۳۱۱ هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهرها و روستاها توسط بنیاد در حال احداث است که بهمن ماه امسال ۲۸ هزار واحد به بهره‌برداری می‌رسد.
وزیر راه و شهرسازی ضمن عذرخواهی از مردم به‌دلیل مشکلات حمل‌ونقلی در روزهای گذشته، گفت: باید با برنامه‌ریزی بهتر مشکلات را به حداقل می‌رساندیم.
/لایحه بودجه ۱۴۰۲/
در لایحه بودجه ۱۴۰۲ مبلغ ۳۳۳ میلیون یورو از طریق شرکت ملی نفت ایران به تامین مسکن مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی اختصاص یافته است.